В Україні з'явилася гаряча лінія психологічної підтримки для чоловіків

Гаряча лінія працюватиме цілодобово

В Україні з'явилася гаряча лінія психологічної підтримки для чоловіків

В Україні запустили безплатну цілодобову лінію психологічної підтримки для чоловіків. Звертатися за допомогою можна з будь-яких питань, які викликають стрес. Гаряча лінія підтримки є анонімною – персональні дані зберігатися не будуть.

Про це повідомили на сайті Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні. Гаряча лінія покликана допомогти чоловікам стабілізувати свій емоційний стан, знайти внутрішні ресурси для виходу зі складних ситуацій та усвідомити проблемні аспекти поведінки.

"Гаряча лінія за номерами 2345* (Vodafone та Lifecell) та +38 067 752 23 45 (Київстар) безкоштовна та працюватиме цілодобово. Операторами є кваліфіковані психологи/-ині з багаторічним досвідом психологічної практики", – йдеться в повідомленні.

Телефонувати чоловіки можуть з будь-яких питань, що викликають стрес: проблеми на роботі чи стосунках, переживання через війну, складнощі у регуляції гніву тощо. Через гендерні стереотипи або інші упередження чоловіки часто не звертаються за психологічною підтримкою. У час повномасштабної війни кількість стресових ситуацій значно збільшується, а тому вчасне розв'язання проблеми та подолання психологічної напруги є життєво необхідними.

"Чоловіки в Україні часто живуть з думкою, що мають вирішувати свої проблеми самостійно. Через це вони не звертаються за професійною допомогою. За результатами нашого опитування серед чоловіків – 90% респондентів не мали досвіду звернення за професійною психологічною підтримкою у будь-якому вигляді. Водночас майже кожен третій українець перебуває у стані значного дистресу, при якому людина не в змозі адаптуватися до стресових ситуацій та спричинених ними наслідків", – розповіла Олеся Компанієць, програмна менеджерка UNFPA.

Куди ще можна звернутися за допомогою

  • Безплатна психологічна допомога на платформі tellme.com.ua.
  • Корисні поради для підтримки ментального здоров'я можна знайти тут.
  • Практичні поради та психологічна допомога українцям доступна тут.
  • Мобільна група соціально-психологічної допомоги, куди можуть звернутися жінки, змушені втекти від війни до безпечніших регіонів України - +380 66 838 16 06.
  • Мобільні бригади, які допомагають постраждалим через війну - телефони по регіонах доступні тут.

Нагадаємо, психологічної допомоги потребують 60% українців.  Покращити своє психологічне здоров’я можна інтегрувавши у своє життя 5 корисних звичок. 

Раніше Інформатор писав, як діяти, якщо у людини поруч з вами почалась панічна атака.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube