Переселенці в Україні можуть отримати житлову субсидію: куди звертатися та які документи потрібні

Читать на русском

Корисна інформація про призначення пільг на утримання житла

Читать на русском
Переселенці в Україні можуть отримати житлову субсидію: куди звертатися та які документи потрібні

Корисна інформація про призначення пільг на утримання житла

У зв’язку із військовою агресією російської федерації тисячі українців вимушені покинути свої домівки та переселятися в області, де наразі  безпечніше. Нагадуємо, Уряд України впровадив низку законодавчих актів, які регулюють надання допомоги внутрішньо переміщеним особам. Як стати на облік та отримати житлову субсидію?

Куди подавати заяву про взяття на облік?

Із заявою для взяття на облік та про надання допомоги на проживання внутрішньо переміщена  особа звертається особисто до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій, виконавчих органів міських рад, уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або центру надання адміністративних послуг або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг –  Портал Дія.

Передбачено надання грошової допомоги на проживання дітям та особам з інвалідністю – у розмірі 3000 гривень на місяць та для інших осіб – 2 000 гривень на місяць.

З метою організації роботи  щодо призначення (продовження) виплати різних видів державної допомоги, перевірки неотримання допомоги за зареєстрованим місцем проживання та для виплати різних видів державної допомоги особам, які перемістилися  з адміністративно – територіальної одиниці, на якій проводяться бойові дії, Міністерством соціальної політики України розроблена окрема інформаційна взаємодія, згідно з якою органи соціального захисту населення формують запит щодо отримання електронної особової справи отримувача допомоги до Державного підприємства «Інформаційно-обчислювальний центр Міністерства соціальної політики України».

Для переведення особової справи за місцем фактичного проживання внутрішньо переміщена особа має звернутися до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання.

Після отримання електронної особової справи органами соціального захисту населення розглядається питання  призначення (продовження) виплати допомог за місцем фактичного проживання.

Куди звертатися для призначення житлової субсидії?

Положенням про порядок призначення житлових субсидій передбачено можливість призначення житлової субсидії внутрішньо переміщеним особам, які не зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично проживають у ньому і сплачують за житлово-комунальні послуги.

Для призначення житлової субсидії внутрішньо переміщена особа звертається з паспортом та подає за фактичним місцем проживання:

  • заяву про призначення та надання житлової субсидії;
  • декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;
  • довідки про доходи – у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у Державній податковій службі, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру.

При цьому, склад домогосподарства декларується заявником під час звернення за призначенням житлової субсидії з додаванням до заяви відповідних документів, що підтверджують проживання за фактичною адресою домогосподарства.

При призначенні житлової субсидії до сукупного доходу не враховується допомога на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Крім того інформуємо, що внутрішньо переміщена особа, яка сплачує за житлово-комунальні послуги за місцем фактичного проживання і є пільговиком, який згідно  з законодавством має право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, на придбання твердого палива і скрапленого газу, але не отримує їх за місцем своєї реєстрації, може звернутися за фактичним місцем проживання для розгляду можливості взяття її на облік в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, та надання пільг.

Разом з тим повідомляємо, що у разі призначення житлової субсидії особам, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива не нараховуються протягом періоду отримання житлової субсидії.

 

Як можна отримати житло?



Раніше ми писали, що в Україні студентів-переселенців та хто перебуває на тимчасово окупованих територіях, переведуть на бюджетну форму навчання у вишах. В середу, 12 жовтня, Уряд прийняв відповідну постанову. Її розробили за дорученням Президента України Володимира Зеленського.

 

Тетяна Мазниченко

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.