Випити, закусити і не нашкодити шлунку: легкі способи убезпечити святкову вечірку

Прості правила харчування на Різдво та Новий рік, які не зіпсують традицій

Різдво, їжа, харчування, корисні поради, здоров'я, продукти
Сім найгірших речей для здоров’я кишечника на Різдво

Різдво та Новий рік – одна з улюблених пір року в багатьох українців. Приготування їжі є великою частиною наших традицій. Але щоб пережити сезон, почуваючись енергійним і щасливим, слід ввести певні обмеження щодо їжі. Ось поради щодо догляду за здоров’ям кишечника на Різдво та Новий рік.

Алкоголь

Алкоголь є частиною багатьох свят, але він може порушити роботу кишечника, виснажуючи корисні бактерії, запалюючи слизову оболонку та сповільнюючи травлення. 

Тож готуйте несолодкі коктейлі, чергуйте алкогольні напої з водою та обов’язково перекушуйте багатими на клітковину продуктами, такими як палички селери або редис із сиром.

Після кількох напоїв включайте безалкогольні варіанти, щоб дати тілу перерву. Це значно змінить самопочуття наступного дня.

Пиріжки й рулетики

Білок і клітковина необхідні для стабілізації рівня цукру в крові, живлення корисних кишкових бактерій і підтримки енергії під час свят. Додайте у тарілку овочі, індичку, брюссельську та червону капусту, смажений пастернак. Пріоритетність цих продуктів допомагає почуватися якнайкраще до кінця сезону.

Цукор

Свято не було б таким без солодкого, але занадто багато цукру може порушити роботу кишечника, живлячи менш корисні бактерії та викликаючи запалення. Цукор також спричиняє стрибки його рівня в крові, що може призвести до відчуття втоми та млявості.

Тож, насолоджуйтесь солодощами після повноцінного прийому їжі, що містить клітковину й білок. Поділіться десертом з друзями й пам’ятайте про цукор у напоях. Обирайте коктейлі з меншою кількістю солодких інгредієнтів, таких як соки та сиропи.

Святкова вечеря

Необхідність доїдати святкові страви позбавляє кишечник різноманітності. Приймайте в цей період про- та пребіотики. Добавки не замінюють здорову дієту, але вони можуть допомогти заповнити прогалини, коли ви їсте одну й ту саму їжу.

Недолік сну

Сон – це час, коли тіло самовідновлюється, а без нього кишечник намагається переробляти цукор і засвоювати поживні речовини. Поганий сон порушує гормони голоду, що може призвести до сильнішої тяги до солодкої й обробленої їжі. 

Щоб покращити сон, пийте чай з коренем валеріани, приймайте добавки магнію та робіть теплу ванну чи прийміть душ за 90 хвилин до сну. Старайтесь лягати спати в один і той самий час. 

Зневоднення

Вода відіграє вирішальну роль у здоров’ї кишечника. Зневоднення може призвести до здуття живота, млявого травлення та збільшення тяги до цукру. Якщо вживаєте алкоголь, випивайте склянку води разом з кожним напоєм. 

Відсутність спорту

Рух покращує травлення, зменшує здуття живота та допомагає впоратися зі стресом. Влаштуйте сімейну прогулянку на свята. Займіться йогою чи пілатесом. 

Різдво та Новий рік – чудовий час свят, але це не означає, що здоров’я вашого кишечника має відійти на другий план. Внесіть невеликі зміни та насолоджуйтесь їжею та традиціями, підтримуючи своє тіло й розум. Робіть вибір, який допоможе вам зрештою почуватися добре. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube