Володимир Путін заявив, що до Росії обмежують постачання низки товарів, тому, можливо, Кремлю теж варто подумати щодо певних аналогічних обмежень
Президент Росії Володимир Путін готує відповідь на західні санкції. Він доручив своєму уряду розробити схему обмеження експорту стратегічної сировини. Йдеться, зокрема, про уран, нікель та титан.
Про це повідомляють російські ЗМІ. Вони цитують заяву Путіна, яку він зробив на нараді з урядом.
"До нас обмежують постачання низки товарів, але, можливо, нам теж варто подумати щодо певних обмежень. Уран, титан, нікель. Собі на шкоду тільки нічого не потрібно робити", - сказав Путін.
Він зазначив, що "у деяких країнах створюються стратегічні запаси". За його словами, "деякі заходи вживаються".
"Загалом, якщо це нам шкодити не буде, то можна було б подумати - я не кажу, що завтра треба це зробити", - заявив російський президент.
Путін нагадав, що Росія є лідером із запасу "низки стратегічних видів сировини". Водночас він згадав природний газ, золото та алмази.
12 вересня 2024 року почали діяти посилені санкції США в IT-сфері. Вони забороняють американським компаніям надавати будь-яким юридичним особам у Росії послуги з ІТ-консалтингу, проєктування, підтримки та хмарних сервісів, пов’язаних з управлінням підприємствами, проєктуванням та виробництвом. Росіяни, зокрема, залишилися без важливих Microsoft OneDrive та Google AdSense.
Зокрема, Microsoft розпочала відключення російських користувачів від своїх хмарних сервісів, виконуючи обмеження. А Google заблокував реєстрацію нових акаунтів за російськими номерами та позбавив російських блогерів можливості отримувати дохід через AdSense.
Нагадаємо, 1 вересня 2024 року президент України Володимир Зеленський підписав укази про введення санкцій, рекомендованих Радою національної безпеки та оборони (РНБО). Під санкції потрапили юридичні та фізичні особи, які забезпечують роботу авіаційної інфраструктури РФ. Також під санкціями опинилися колаборанти, які підтримують російських окупантів. А в США ухвалили рішення про новий пакет санкцій проти РФ. У перелік увійшло близько 400 суб’єкті. Вони пов'язані, зокрема, з постачанням товарів подвійного призначення для військово-промислового комплексу Росії в обхід санкцій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.