США ввели санкції проти 400 компаній та фізичних осіб з Росії та країн, які їй допомагають: у списку син міністра оборони РФ

США ухвалили новий пакет санкцій проти РФ напередодні Дня Незалежності України

Санкції проти РФ
США

У США ухвалили рішення про новий пакет санкцій проти РФ. У перелік увійшло близько 400 суб’єкті. Вони пов'язані, зокрема, з постачанням товарів подвійного призначення для військово-промислового комплексу Росії в обхід санкцій.

Про це повідомив очільник Офісу Президента Андрій Єрмак. Він зазначив, що нові обмеження вплинуть на ключові для РФ нафтові та газові проєкти. У новий пакет санкцій від США, зокрема, потрапили такі компанії:

  • ТОВ «Екропромстрой», дочірня компанія «Новатек», якій передано 40% ТОВ «Арктик СПГ-2»;
  • ТОВ «Межрегионстрой», яка будує об'єкти для проекту «Восток Ойл» від «Роснефть»;
  • ПАТ «Якутская топливно-энергетическая компания» (ЯТЕК), відповідальна за проект «СПГ Якутия».

Крім того, санкції торкнуться «СДС Уголь», «УК Мечел-Майнинг», АТ «Стройсервис» та дочірніх компанії «Росатома». Єрмак зазначив, що це найбільші експортери вугілля з Росії. Важливо, що США внесли до санкційного списку також російські інститути військових розробок. Йдеться, зокрема, про безпілотники.

Також обмеження вплинуть на компанії, які обслуговують потреби російського ВПК, разом із їхніми власниками та менеджментом.

«Під санкції потрапляють численні посередники з ОАЕ, Гонконгу, Туреччини, Казахстану, Киргизстану та Китаю, які здійснювали поставки мікроелектроніки в Росію в обхід санкцій. Деякі з цих компаній постачали товари на мільйони доларів», - розповів Андрій Єрмак.

Він також додав, що санкції США поширюються на мережі суб'єктів, які залучені до забезпечення російського ВПК (військово-промисловий комплекс), включаючи учасників схеми постачання західними компонентами для виробника винищувачів «Су».

«США також посилюють контроль за експортом до Росії та Білорусі та обмежують доступ компаній цих країн до програмного забезпечення для верстатів з числовим програмним керуванням (ЧПК). До списку компаній, які підпадають під суворі вимоги ліцензування експорту, додано 131 компанію з Росії, Китаю, Ірану, Туреччини, ОАЕ, Казахстану та інших країн, підозрюваних у порушенні санкцій», - додав очільник Офісу Президента України.

Також до санкційного списку потрапили Павло Бєлоусов, син нового міністра оборони Росії, та його дружина Євгенія. Сам Бєлоусов-старший потрапив під санкції США ще взимку 2022 року.

“Росія перетворила свою економіку на інструмент на службі військово-промислового комплексу Кремля. Сьогоднішні дії Міністерства фінансів продовжують реалізацію зобов’язань, взятих президентом Байденом і його колегами з G7, щодо переривання ланцюжків постачання військово-промислової основи Росії та платіжних каналів”, – сказав заступник міністра фінансів США Воллі Адейемо.

Санкції проти РФ 

Раніше повідомлялося, що Швейцарія приєдналася до 14 пакету санкцій Європейського Союзу проти РФ. Зокрема, швейцарський уряд продовжив терміни надання дозволів на вилучення щодо виведення інвестицій з Росії, щоб швейцарські компанії могли припинити діяльність у РФ. Загалом санкції запроваджені проти 47 юридичних та 69 фізичних осіб.

Також повідомлялося, що уряд Японії розширив пакет санкцій проти РФ через агресію проти України. Під санкції потрапили 11 фізичних осіб та 42 організації з РФ. Зокрема, компанія «Алроса», Авіакомплекс імені Ільюшина, концерн «Туполєв», два виробництва з концерну «Алмаз-Антей», Челябінський тракторний завод, Пермський пороховий завод, Арзамаський приладобудівний завод та інші військово-промислові компанії. Персональні санкції запровадили проти секретаря ЦВК РФ Наталії Бударіної та ще п'ятьох членів Центрвиборчкому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube