Чи вдарить Путін ядеркою у помсту за Курську область – три доводи проти та один за: розбір Інформатора

Заяви z-воєнкорів, Медведєва і навіть самого Путіна вказують на те, що застосування ядерного озброєння Росія не розглядає, але російська провокація на ЗАЕС все ж таки викликає занепокоєння

Помста РФ за наступ на Курську область
Чи вдарить РФ ядерною бомбою за наступ на Курщину. Колаж: Інформатор

У соцмережах активно обговорюють, чи віддасть російський диктатор наказ вдарити ядерною зброєю задля помсти за наступ ЗСУ на Курську область. У z-пабліках пишуть, що таку бомбу можуть скинути на Сумщину, звідки перекидають підрозділи ЗСУ. Втім, західні партнери подібної загрози поки не бачать, а російські воєнкори-пропагандисти кажуть, що подібне може статися лише у випадку, якщо українське військо візьме під свій контроль Курську АЕС. Інформатор проаналізував доводи “за” та “проти” у питанні, чи може Росія атакувати Україну ядеркою.

Вдарить чи не вдарить – загрози з боку РФ

Довід перший. Заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв заявив, що тепер війна буцімто почалася всерйоз. Однак у його розумінні – це заклики до того, щоб почати більш масштабні наступи на територію України. Наратив про “червоні лінії” вже зник, а погроз про застосування ядерної зброї по Україні (або навіть Європі) цього разу не було, хоча ними рясніють його попередні заяви.

Путін може вдарити ядеркою у помсту за напад на Курську область – Інформатор зібрав доводи за та проти 1

Довід другий. Російські z-воєнкори-пропагандисти стверджують, що бої тривають у кількох десятках кілометрів від Курчатова, де розташована Курська атомна електростанція. За їхніми словами, російські військові не дадуть зайти бійцям ЗСУ у місто та натякають, що в іншому випадку може бути використана більш потужна зброя та формування нової буферної зони. Але чи може йтися саме про ядерне озброєння - відповісти важко. 

"За підсумками цього наступу України під Курськом нам треба зараз треба брати за основу слова Президента і почати нарешті формувати буферну зону. Ми повинні стояти у Сумах, Чернігові, як мінімум, охоплювати і потім брати Харків", - пише один із z-пропагандистів Юрій Котенок у телеграмі.

Довід третій. 12 серпня Володимир Путін влаштував нараду, де теж заявив, що Україна нібито обстрілює ядерні об’єкти, і назвав це відмовою від переговорів. За його словами, він очікує, що Київ намагатиметься “дестабілізувати обстановку”.Сказав також, що “противник отримає достойну відповідь, а цілі РФ будуть досягнуті”. 12 серпня Володимир Путін влаштував нараду, де теж заявив, що Україна нібито обстрілює ядерні об’єкти, тому відмовився від переговорів. Водночас про застосування ядерної зброї цього разу не говорив.

Звинувачення в обстрілі ЗАЕС

Щоправда, є й один аргумент за. Це ситуація на Запорізькій АЕС. 11 серпня там сталася серія вибухів та пожежа, на яку навіть Володимир Зеленський звернув увагу. У Росії поспішили заявити, що надзвичайна подія сталася внаслідок удару дроном із боку Нікополя. В Україні ж сказали, що російські окупанти палили автомобільні шини.

Зазвичай Росія починає розкручувати платівку про ядерний тероризм та натякає на "адекватну відповідь". Так уже було з тією самою Курською АЕС у 2023 році. Центр національного спротиву повідомляв, що росіяни готують провокацію атомній станції. Однак ситуація тоді розвитку не отримала.

Зараз на ЗАЕС пожежу ліквідовано, радіаційний фон у нормі та тема начебто втрачає актуальність. Втім, Путін 12 серпня згадав станцію, повторив звинувачення у ядерному тероризмі. Але цим і обмежився.

Під загрозою – Сумська область

Якщо ж РФ все ж наважиться на ядерний удар, під загрозою опиниться саме Сумська область, звідки на Курщину, з якою вона межує, перекидають підрозділи ЗСУ. В російських пропагандистських колах обговорюють саме ідею нанесення удару тактичним ядерним озброєнням. Якщо ж потужність стратегічної ЯЗ становить до 1000 кілотонн і вона призначена для використання на територіях далеко від зони бойових дій, то тактична має набагато меншу потужність і застосовують її по об'єктах у зоні бойових дій та за її межами. Але це залишається на рівні обговорень, а ядерні погрози зі сторони РФ лунають від початку повномасштабного вторгнення.

Ядерний потенціал у Росії найбільший у світі – близько 5,6 тисячі боєголовок, за підрахунками Федерації американських учених. У своєму арсеналі держава-терорист має 2 822 боєголовки стратегічної наступальної зброї, а також нестратегічної та оборонної – 1 558 боєголовок.

Колаж: Слово і діло
Колаж: Слово і діло

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube