"Багато в медіа говорять про те, що ми отримали дозвіл на відповідні дії. Але ударів завдають не словами. Такі речі не анонсують. Ракети самі за себе скажуть. Обов’язково"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Свій творчий шлях Оля розпочала, коли була вагітною четвертою дитиною: «Вагітність — це час великих змін, натхнення та нових відкриттів. Тож у цей період я, як ніколи, відчула потужний приплив творчої енергії. Так і зʼявилася пісня «Непереможна».
За законом вчитель не може забороняти школярам виходити до вбиральні - це порушення права на гідність і жорстоке поводження
Українським вчителям у школах заборонено не відпускати учнів у туалет. Ключові закони та Конституція України гарантує дітям право на гідність. Вчителі, які порушують цю норму, ризикують опинитися у судовій залі, або можуть бути звільнені з посади. Юридична практика щодо цього питання підтверджує, що судді стають на захист школярів, адже йдеться про базову фізичну потребу.
Про те, що вчителі не можуть забороняти учням виходити до туалету, повідомив юрист "Батьки SOS" Роман Бондаренко. За словами фахівця, така поведінка педагога може розцінюватись, як жорстоке поводження з дитиною. Педагог у такому разі може отримати догану, або ж ризикує втратити роботу.
Право на гідність дітям передбачене ст. 28 Конституції України та наказом МОН № 844 від 25 грудня 2006 року. В обох документах йдеться про те, що ігнорування фізичних потреб школярів розцінюється, як жорстоке поводження з дітьми.
"Ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню чи покаранню", - йдеться у відповідній статті Конституції України.
Юристи радять батькам спершу звернутися до директора школи, якщо право дитини порушили. Водночас якщо заборона вчителя спровокувала гіршу ситуацію, коли дитина не витерпіла і справила нужду у класі, - треба звертатися до правоохоронних органів. У такому випадку йдеться про жорсткий булінг.
"Вчитель однозначно винен", – зазначає юрист Бондаренко.
При цьому Бондаренко наводить рішення Рогатинського райсуду Івано-Франківської області. Судді підтвердили законність дій директора школи, який звільнив педагога через те, що той не відпустив дитину до вбиральні. Педагог подав апеляцію, а згодом - касацію. Утім, в обох випадках вчитель програв. Суд розцінив таку його поведінку, як жорстоке поводження з дитиною.
За словами адвокатки Любові Костюк, у таких ситуаціях провина завжди лежить на вчителеві. Фахівець каже, що вибір завжди за батьками - пробачити педагогу, чи звернутися до суду.
"Це ваше право – пробачити його чи покарати, я більш схильна до другого, щоб наступного разу вона чи він усвідомлював наслідки", – повідомила вона.
Перевірки одягу учнів, які влаштовують вчителі, є непотрібні та незаконні, заявив освітній омбудсмен України. А заборона школярам відвідувати заняття через відсутність форми чи наявність "не такого одягу" порушує право дитини на освіту. На такі випадки батькам варто скаржитися.
Міністр освіти та науки Оксен Лісовий підтвердив, що Міносвіти підтримує законодавчу ініціативу, яка забороняє спілкування російською мовою під час перерв в українських навчальних закладах, зокрема у школах. Невдовзі мова окупанта зникне навіть на перервах, а от над розвитком мов корінних народів, навпаки, слід попрацювати.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.