«Велика Британія запровадила санкції проти більшої кількості суден тіньового флоту, ніж будь-яка інша країна»
Робота "100 років" за віршем видатного українського поета Василя Стуса нагадує про тривалу боротьбу українців за свободу, сильний дух нашого народу, що не був зломлений попри найтяжчі випробування.
Влада побоювалася теракту, тому залишила селітру в порту
Ліванські правоохоронці попереджали прем'єр-міністра та президента Лівану минулого місяця, що 2750 тонн аміачної селітри в порту Бейруту представляють загрозу безпеці та можуть знищити столицю, якщо вона вибухне.
Як повідомляє Інформатор,про це свідчать документи, переглянуті агентством Reuters та високопоставленими джерелами безпеки.
Так, у доповіді Головного управління Державної Безпеки про події, що передували вибуху, містилося посилання на приватний лист, спрямований президентові Мішелеві Ауну та прем'єр-міністрові Хасану Діабі від 20 липня. У листі владу попереджали, що якщо селітра в порту вибухне, то це може знищити Бейрут.
Високопоставлений співробітник цієї служби сказав агентству, що влада дійшла висновку, що хімікати в порту повинні бути надійно захищені та залишатися на місці, оскільки в іншому випадку можуть бути використані для теракту.
«Існувала небезпека, що цей матеріал, якщо він буде вкрадений, може бути використаний у терористичному акті», - сказав він.
Влада не відповіла на прохання прокоментувати цей лист від 20 липня. Генеральний прокурор не відповів на прохання про коментар.
Нагадаємо, увечері 4 серпня у Бейруті стався потужний вибух в порту. Вибухова хвиля пошкодила та зруйнувала тисячі будинків у ліванській столиці, а від порту, де стався вибух, майже нічого не залишилося.
Як повідомили правоохоронці Лівану, в порту стався вибух селітри, яка зберігалася в одному з портів. Вона була конфіскована з корабля, який належав громадянину Росії, та був заарештований у порті Лівану ще у 2013 році.
Нагадаємо, увечері 4 серпня у Бейруті прогриміло два найпотужніших вибухи у міському порту.Руйнування охопили половину міста. Також вибух був чутний на Кіпрі, який знаходиться на відстані у 250 км від Лівану. Вибух викликав загоряння портового складу з нітратами. На нього перекинувся вогонь з баржі з піротехнікою.
Кількість жертв вже перевалило за дві сотні, а постраждали - понад 6 тисяч. Серед загиблих також виявився українець Вільям Азар.
Також повідомлялося, що після вибуху у Бейруті в Україні перевірять умови зберігання селітри .