Вищий антикорупційний суд 10 липня обрав запобіжний захід для власника банку Фінанси та кредит Костянтина Жеваго, якого підозрюють у корупційній схемі з головою Верховного Суду
Після тривалого розслідування Вищий антикорупційний суд прийняв рішення щодо тримання під вартою власника "Фінансів та кредит", Костянтина Жеваго, у зв'язку з обвинуваченнями в наданні неправомірної вигоди. Зокрема, Жеваго підозрюють у передачі $2,7 мільйона хабара у справі про Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат колишньому голові Верховного суду Всеволоду Князєву і суддям. Першу частину хабара передали 3 травня, а другу — 15 травня 2023 року. Це зафіксували "на гарячому".
Як повідомляє прес-служба САП, 10 липня 2024 року слідчий суддя ВАКС підтримав позицію прокурора САП та обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою власнику групи "Фінанси та кредит" Костянтину Жеваго. Як йдеться у повідомленні, після затримання підозрюваного та доставки до місця проведення досудового розслідування слідчий суддя вирішить питання щодо застосування цього запобіжного заходу.
При цьому у САП нагадали, що на момент скоєння злочину і зараз Костянтин Жеваго знаходиться на території Французької Республіки, і суд Франції залишив українського мільярдера у своїй країні. Запит України на екстрадицію відхилили.
Адвокати Жеваго мають намір оскаржити сьогоднішнє рішення в апеляційній палаті ВАКС, а також звернутися до Європейського суду з прав людини. Вони повідомляють про обрання Жеваго ВАКС запобіжного заходу в порядку ч. 6 ст. 193 КПК (розгляд клопотання про застосування запобіжного заходу здійснюється за участю прокурора, підозрюваного, обвинуваченого, його захисника - ред.)
На їхню думку, можливою метою обрання судом такого запобіжного заходу є подальше проведення спеціального досудового розслідування без участі Жеваго. Адвокати вважають такі дії НАБУ та САП маніпулятивними. Адже більше року детективи комунікували та здійснювали всі необхідні процесуальні дії за участю Костянтина Жеваго. Також на думку адвокатів, таким чином детективи позбавляють Жеваго можливості захищатись від звинувачень проти нього, чим порушують його конституційні права.
Як повідомлялося, 16 травня НАБУ та САП заявили про викриття схеми отримання хабара керівництвом та суддями Верховного Суду. Правоохоронці затримали тоді чинного голову суду Всеволода Князєва та вилучили $2,7 млн. Пізніше САП повідомили про підозру йому та його спільнику - адвокату Олегу Горецькому, чия юридична компанія, за версією слідства, виконувала роль "бек-офісу".
Справа, за рішення, за якою голова Верховного Суду отримав хабар, пов'язана зі структурами бізнесмена Костянтина Жеваго. За даними слідства, Жеваго причетний до організації передачі хабара.
Жеваго у 2002 році придбав 40,19% акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату в чотирьох компаній. У 2020 році колишні акціонери звернулися до Господарського суду з позовом, щоб визнати договір купівлі-продажу акцій недійсним і повернути їх собі. Проте суд відмовив колишнім акціонерами. У 2022 році Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір купівлі-продажу цінних паперів. Щоб не допустити втрати акцій, на початку березня Жеваго звернувся до "бек-офісу" Верховного суду. Уже 19 квітня Верховний суд ухвалив рішення на користь Жеваго - визнав, що бізнесмен законно придбав Полтавський комбінат.
Нагадаємо, що екснардепа та мільярдера Жеваго затримали 27 грудня 2022 року на гірськолижному курорті Куршевель. Його також підозрюють в розкраданні та відмиванні грошей зі збанкрутілого банку "Фінанси та кредит". Йдеться про суму у 113 мільйонів доларів
Костянтин Жеваго заперечує усі звинувачення. Україна видала ордер на арешт Жеваго в 2019 році, а ще через два роки - міжнародний ордер. У січні 2023 року Жеваго у Франції випустили з-під варти під заставу із забороною виїзду з країни.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.