Суддя також прийняв рішення про те, що Віктор Жора може внести заставу у 10 млн грн та вийти на час ведення справи у суді на волю
У понеділок, 27 листопада, Вищий антикорупційний суд за клопотанням прокурора САП обрав запобіжний захід заступнику голови Держспецзв’язку Віктору Жорі у вигляді тримання під вартою. Він підозрюється у привласненні коштів з державного бюджету на суму понад 62 млн грн. Проте, у посадовця є можливість внести заставу у 10 млн грн та бути на волі під час судового процесу.
Про це повідомили на офіційному Telegram-каналі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Однак, працівники відомства також наголошують, що відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не довели.
"27 листопада 2023 року за клопотанням прокурора САП слідчий суддя ВАКС обрав запобіжний захід колишньому заступнику Голови Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України (Держспецзв’язку), який спільно з іншими особами підозрюється у заволодінні державними коштами у сумі понад 62 млн грн під час закупівлі Державною службою засобів інформатизації, призначених для створення системи захищених реєстрів даних", - наголосили у прокуратурі.
Суд задовольнив клопотання детективів НАБУ, яке погодив прокурор САП, щодо взяття колишнього посадовця під варту. Щоб вийти під заставу посадовець має зголоситись з тим, що він бере на себе процесуальні обов’язки у разі її внесення.
21 листопада САП та НАБУ повідомили про підозру керівникам Держспецзв’язку. Їх звинуватили у фіктивній закупівлі програмного забезпечення та техніки для держпідприємства відомства. Організована група складалась з шести осіб. Зазначалось, що у 2021 році вони організували закупівлю засобів інформатизації, призначених для створення системи захищених реєстрів даних. Тендер був закритим.
Він проводився під те, аби виграла одна з компаній організатора схеми на постачання програмного забезпечення державному підприємству "Українські спеціальні системи", яке є під контролем Держспецзв’язку. Зловмисники реалізували вивід грошей завдяки тому, що державне товариство перерахувало у 2021-2022 роках понад 285 млн грн оплати за договором. Компанія придбала ПЗ в іноземного виробника, сума сплати за цей продукт становила 22 млн грн. Тобто чоловіки змогли заволодіти 62 млн грн, які вони вивели на закордонні рахунки.
22 листопада ВАКС обрав запобіжний захід підприємцю Роману Ковалю. Таким чином слідчий суддя вищого антикорупційного суду задовольнив клопотання детективів НАБУ та прийняв рішення про утримання під вартою чоловіка з альтернативою внесення 50 мільйонів гривень застави. Якщо Коваль внесе заставу, він має не спілкуватися з іншими підозрюваними та свідками, здати закордонний паспорт, не виїжджати за межі Києва та села Вишеньки. Чоловік є також власником компаній ТОВ "2К Консалтинг" і ПрАТ "Атлас".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.