Суд узяв під варту організатора схеми заволодіння державними коштами Держспецзв'язку
У середу, 22 листопада, ВАКС обрав запобіжний захід підприємцю Роману Ковалю, якого вважають організатором схеми з привласнення 62 млн грн бюджетних коштів під час закупівлі, яку офіційно оголосив та провів Держспецзв'язок. Зазначається, що його будуть тримати під вартою з альтернативою у вигляді внесення 50 млн грн застави. Суддя ВАКС виніс рішення за клопотанням прокурора САП.
Про це повідомили у пресслужбі САП. Наголошується, що серед обвинувачених по справі Коваля, є також колишній голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь.
"ВАКС частково задовольнив клопотання детективів НАБУ, погоджене прокурором, та застосував до вказаного підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення 50 мільйонів гривень застави та покладенням процесуальних обов'язків у разі її внесення", — йдеться у повідомленні прокурорів.
Так, у разі внесення застави підозрюваного зобов'яжуть не спілкуватися з іншими підозрюваними та свідками, здати закордонний паспорт, не виїжджати за межі Києва та села Вишеньки.
У релізі САП прізвище Коваля не називають. Але як повідомляє "Слово і діло", йдеться про підприємця Романа Коваля, якому якраз і відводять роль організатора. Він був співвласником компаній ТОВ «2К Консалтинг» і ПрАТ «Атлас».
У понеділок, 20 листопада, працівники НАБУ та САП повідомили про підозру ексголові Держспецзв'язку Юрію Щиголю та його заступнику, а також організатору схеми. За версією слідства, у 2020 році власник групи компаній у змові із керівництвом Держспецзв'язку розробили схему заволодіння бюджетними коштами, виділеними на закупівлю обладнання та програмного забезпечення.
Дві компанії, які виграли у прихованому тендері, де не було конкурсу, отримали замовлення. Чиновники уклали договори на постачання ПЗ і перерахували у 2021-2022 роках 285 млн грн. Згодом вияснилось, що компанії придбали програмне забезпечення в іноземного виробника. Сума тієї угоди становила 223 млн грн. На різниці у 285 та 223 млн грн у вигляді 62 млн грн заробили чиновники Держспецзв'язку та організатор схеми. Потім ці кошти були виведені на закордонні рахунки та розподілені між членами організованої групи.
Нагадаємо, 17 жовтня Інформатор повідомляв, що НАБУ оголосило в розшук народного депутата з групи "За майбутнє" Ярослава Дубневича. Зазначалось, що йому було висунути підозру у розкраданні 2,1 млрд бюджетних коштів, а також відмивання грошей. Він також не прибув за повісткою до НАБУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.