Під час перевірок після зміни міністра оборони аудит виявив порушення, неефективні управлінські рішення та ризики в управлінні активами
У Міністерстві оборони України провели аудит, який виявив порушення у понад 10 мільярдів гривень. Зловживання постійно відбувались на нарахуваннях і виплатах додаткової винагороди військовим. Також діяли чисельні схеми на закупівлі продуктів й амуніції.
Про зловживання у Міноборони повідомив Юрій Джигир, заступник міністра оборони України. Він пояснив, що робота внутрішнього аудиту – це рутинний стандартизований процес у міністерстві, а план перевірок за ризикованими сферами затвердили із приходом нового керівництва структури.
"Під час перевірок після зміни міністра оборони аудит виявив порушення, неефективні управлінські рішення та ризики в управлінні активами. До кінця минулого року було проведено аудити таких процесів як нарахування та виплати додаткової винагороди військовим, закупівлі продуктів для ЗСУ, функціональне управління держпідприємствами", - сказав він.
За його словами, також перевірили організацію фінансового та матеріально-технічного забезпечення підрозділів Сил ТрО і використання ресурсів у сфері діяльності Командувань Сухопутних, Військово-Морських та Повітряних сил ЗСУ. І тут також знайшли різноманітні порушення. Загалом у Міністерстві оборони нечисті на руку чиновники завдали збитків бюджету на 10 млрд грн - це те, що виявила нинішня перевірка.
"У той чи інший момент усі стають об’єктами аудиту. Цей процес не швидкий. Міноборони – це величезний механізм зі значною кількістю структурних підрозділів. Але раз на кілька років як мінімум високо ризиковані сфери повинні потрапити в поле зору аудиту і за ними мають бути висновок і відповідне реагування", – додав Джигир.
Відомо, що Служба внутрішнього аудиту Міноборони повсякчас проводить перевірки військових частин. Під час одного з аудитів були виявлені порушення, які призвели до збитків державі у розмірі 38,8 мільйона гривень. На початку 2024 року Умєров розповів про початок позапланових перевірок. У зоні уваги опинились територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.
Нагадаємо, раніше Служба безпеки України викрила на зловживаннях власних працівників. На оборудках з пальним упіймали ексочільників господарського підрозділу. Вони поклали до власних кишень 26 мільйонів гривень, наживаючись на закупівлі паливно-мастильних матеріалів для автомобілів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.