СБУ викрила схему розкрадання державних коштів під час закупівлі боєприпасів, у підозрюваних пройшли обшуки
Увечері суботи 27 січня Служба безпеки України прийшла з обшуками до чиновників Міністерства оборони та менеджерів Львівського арсеналу. Їх підозрюють у незаконному збагаченні на суму майже 1,5 млрд грн. Створивши схему на закупівлі снарядів, чиновники й бізнесмени думали про власні кишені, а не потреби фронту. Викрадені кошти заарештовані, їх повернуть до бюджету.
Про це повідомляє пресслужба СБУ у Telegram. Зазначають, що Міноборони сприяє розслідуванню.
"За даними слідства, до оборудки причетні колишні та чинні високопосадовці МО України та очільники афілійованих компаній. Зловмисники намагалися вкрасти майже 1,5 млрд бюджетних гривень на придбанні 100 тис. мінометних пострілів для ЗСУ", - йдеться у повідомленні.
Схема була такою: у серпні 2022 року чиновники уклали контракт на закупівлю гуртової партії артснарядів з постачальником озброєнь Львівський арсенал. Потім Міноборони перевело на рахунки підприємства всю суму, передбачену підписаним документом. Після одержання коштів менеджмент компанії перерахував частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну.
"Однак та не відправила жодного артснаряду до нашої держави, а отримані кошти вивела у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах. Решта суми від Міноборони залишилася на рахунках української компанії в одному зі столичних банків", - інформує СБУ.
Слідчі задокументували схему розкрадання державних коштів та встановили всіх осіб, причетних до оборудки. Викрадені кошти заарештовані, вирішується питання щодо їх повернення до бюджету України. П'ятьом фігурантам справи оголосили про підозру.
"Зокрема, підозру отримали: колишній та нинішній керівники Департаменту військово–технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони, очільник та комерційний директор компанії Львівський арсенал, а також їхній спільник – представник іноземної комерційної структури", - пише Служба безпеки.
Питання щодо запобіжних заходів для інших фігурантів наразі вирішується. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.
В СБУ не називають іноземну компанію, причетну до оборудки, але Інформатор вже писав про цю справу - в розслідуванні "Громадського" йдеться про хорватську WDG. Компанія зобов'язалася продати Міністерству оборони 100 тисяч мінометних мін за $37,6 млн. Окремо у WDG був прямий контракт на постачання Міністерству оборони 30 000 танкових пострілів.
Розслідувачі стверджують, що WDG promet отримала від України 14,5 млн євро на рахунок у чеській кредитній спілці PDZ. Як з'ясувало журналістське розслідування, частину коштів витратили на купівлю заводу Vitezit в місті Витез. Підприємство не функціонує вже близько 30 років. Майно заводу виставили на продаж через банкрутство, чим скористалися спритники. Але фактично воно нагадує руїни.
WDG promet – одна з "прокладок" у скандальному контракті, підписаному Міністерством оборони із компанією "Львівський арсенал", директором якої є колишній нардеп Юрій Збітнєв. Ця фірма відома зв’язками у Москві. WDG promet належить Матіасу Зубаку, сину хорватського торговця зброєю Звонка Зубака.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.