У "Слідство.Інфо" заявили, що СБУ через ТЦК переслідувала їх журналіста, щоб помститися: реакція спецслужби та Міноборони

Читать на русском

Розслідувач "Слідства.Інфо" Євгеній Шульгат у своєму матеріалі викрив елітне майно керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка, на думку журналістів, у спецслужбі вирішили помститися

Читать на русском
Скриншот з відео "Слідства Інфо" - СБУ веде співробітників ТЦК до журналіста
Працівник Служби безпеки України міг дати вказівку представникам ТЦК вручити повістку журналісту "Слідства.Інфо" . Скріншот з відео "Слідства Інфо"

Розслідувач "Слідства.Інфо" Євгеній Шульгат у своєму матеріалі викрив елітне майно керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка, на думку журналістів, у спецслужбі вирішили помститися

Працівник Служби безпеки України може бути причетний до спроби вручення повістки журналісту "Слідства.Інфо" Євгенію Шульгату, що привернуло увагу громадськості. Згідно з інформацією, що надійшла від журналістів "Слідства.Інфо", працівники ТЦК у Києві намагалися вручити повістку Шульгату 1 квітня, однак ці дії могли бути пов'язані з його розслідуванням щодо викриття елітних апартаментів у керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка. Тобто військові під наглядом СБУшника адресно хотіли "покарати" журналіста повісткою, вважають у виданні. 

Відповідати на запитання про цей зв'язок співробітники ТЦК відмовилися, зафіксувавши відмову від повістки. Журналісти "Слідства.Інфо" виявили відео з камер спостереження, яке показує, що разом із представниками військкомату до ТЦ Оболонського району, де згодом Шульгату намагалися вручити повістку, зайшов чоловік у цивільному одязі, який вказав на журналіста.

Шульгат розповів, що після цього до нього підійшли співробітники Солом’янського ТЦК та намагалися вручити йому повістку. Їх дії і спілкування з ними журналіст зняв на камеру, що згодом дозволило ідентифікувати співробітників ТЦК та поспілкуватися з ними. 

"Мене здивувало, що вони підійшли саме до мене, звернулися на імʼя-прізвище і явно знали мене в обличчя", — каже Шульгат. 

За інформацією джерела, чоловіком поряд зі співробітниками ТЦК виявився Олексій Володимирович Біленко - працівник департаменту кібербезпеки СБУ та близька людина до Іллі Вітюка, який якраз і став фігурантом розслідування журналіста Шульгата.

Саме розслідування Євгенія Шульгата "Заможні жінки та королівська нерухомість генерала СБУ" викликало значний резонанс. Воно вийшло 4 квітня і серед іншого, в матеріалі розповідалося про квартиру Вітюка у Києві, ринкова вартість якої перевищує 20 мільйонів гривень, а також про доходи дружини посадовця.

"Подія у супермаркеті, на мою думку, пов'язана з моїм розслідуванням", - прокоментував сам Шульгат.

Як Біленко, так і працівники Словом'янського ТЦК уникнули коментарів щодо цього інциденту. Керівниця "Слідства.Інфо" Анна Бабінець вважає, що ситуація виглядає як намагання вручити повістку на замовлення.

Працівники ТЦК йдуть слідом за робітником СБУ вручати повістку журналісту Євгену Шульгату
Працівники ТЦК йдуть слідом за робітником СБУ вручати повістку журналісту Євгену Шульгату

Олексій Біленко не відповів на дзвінки журналістів, а після повідомлень у месенджерах вдався до блокування можливості з ним поспілкуватися. Оприлюднені знахідки агенція "Слідство.Інфо" планує передати до правоохоронних органів разом із заявою про переслідування та перешкоджання журналістській діяльності.

Співробітник Служби безпеки України Олексій Біленко
Співробітник Служби безпеки України Олексій Біленко

Голова СБУ Василь Малюк обіцяв розібратися в ситуації

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин зустрівся з головою Служби безпеки України Василем Малюком з приводу ситуації, яка сталася з журналістом "Слідство. Інфо" Євгеном Шульгатом і врученням йому повістки. За інформацією, оприлюдненою Юрчишиним у Facebook, голова СБУ Василь Малюк "чітко дав зрозуміти, що ця ситуація не залишиться без уваги".

Окремо під час зустрічі Юрчишин акцентував на неприпустимості дій та поведінки окремих співробітників СБУ. Також проговорили співпрацю у боротьбі з російською дезінформацією, і допомогу поневоленим росією народам і взаємодію з соціальними мережами для посилення інформаційної безпеки. Подякував за внесок у збройну відсіч агресору, повідомив Юрчишин.

Василь Малюк і Ярослав Юрчишин. Скриншот: facebook.com/yaroslav.yurchyshyn
Василь Малюк і Ярослав Юрчишин. Скриншот: facebook.com/yaroslav.yurchyshyn

Пізніше пресслужба СБУ в коментарі "Українській правді" повідомила, що вивчає інформацію, оприлюднену редакцією "Слідство.Інфо". Наразі СБУ, Міністерство оборони та Генштаб ЗСУ проводять відповідну перевірку. Про її результати буде повідомлено додатково.

Зазначимо, що згідно із законом співробітники СБУ не мають повноважень надавати офіційні вказівки чи доручення щодо спілкування працівників ТЦК з журналістами.

Реакція Міноборони на скандал

Міноборони також відреагувало на скандал з повісткою журналісту "Слідство.інфо". У пресцентрі заявили у коментарі журналістам РБК "Україна", що вважають категорично неприпустимими будь-які форми тиску на журналістів.

"Журналістська робота - це одна з основ будь-якого демократичного суспільства. Водночас захист України від ворога - обовʼязок кожного військовозобов’язаного. Це честь, а не інструмент маніпуляцій", - повідомили в міністерстві.

Зараз Міністерство оборони спільно з Генштабом та СБУ розбирається в ситуації, що склалася. За результатами обіцяють доповісти.

 Як СБУ з ТЦК роздають повістки українцям

Нагадаємо, що взимку минулого року працівники Служби безпеки України разом зі співробітниками міграційної служби, Міністерства внутрішніх справ та територіальних центрів комплектування навідались в один з найдорожчих ресторанів Києва - Веранда на Дніпрі. Силовики пояснили, що проводять контрдиверсійні заходи. Вони перевіряли документи та шукали людей, яких підозрюють у протиправній діяльності. Самі ж відвідувачі повідомляли, що основною метою відвідування була роздача повісток.

Такі рейди відбувалися у публічних закладах по всій країні. Відомо, що представники територіальних центрів комплектування обійшли спортивні зали та клуби. 

Нагадаємо, що 27 листопада 2023 року, Служба безпеки України повідомила про підозру жителю Києва, який робив скандальні стріми, влаштовуючи суперечки із представниками ТЦК та поліціянтами. Слідчі вважають, що чоловік навмисне провокував конфліктні ситуації, відео яких викладав в інтернет. Йому загрожує вісім років ув'язнення. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.