В українських біженців в ЄС почали приймати заявки на відібрання ДНК-зразків: для чого це

Реєстрація триватиме до 15 листопада 2024 року в Італії, Іспанії та Португалії

Біженці в ЄС
Розпочався збір заявок на відібрання ДНК-зразків в українців за кордоном. Колаж: Інформатор

Українські біженці, які перебувають в Італії, Іспанії та Португалії, зможуть зробити тест ДНК. Йдеться про тих, чиї родичі зникли безвісти через війну. Міжнародна комісія з питань зниклих безвісти (МКЗБ) розпочала приймання заявок на відбір зразків.

Реєстрація триватиме до 15 листопада. Про це МКЗС повідомила у Telegram.

В українських біженців в ЄС почали приймати заявки на відібрання ДНК-зразків: для чого це 1

Відомо, що прийом заявок на відбір ДНК-зразків триває до 15 листопада в Італії, Іспанії та Португалії. Це можуть зробити українські біженці у цих країнах, в яких родичі зникли безвісти через війну.

“Якщо у вашій родині є особа, що зникла безвісти у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації в Україні, ви можете надати свої референтні (ДНК) зразки МКЗБ”, – йдеться у повідомленні.

Для запису на відбір ДНК зразків просять залишити інформацію про особу, яка зникла безвісти, за посиланням oic.icmp.int або надати відповідну інформацію за телефоном МКЗБ в Україні +38(068)791-00-00 (доступні Telegram, Viber, Whatsapp).

Зниклі безвісти

Станом на жовтень у Реєстрі осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, є понад 59 тисяч записів. Серед записаних – понад 49 тисяч осіб перебувають у розшуку як особи, зниклі безвісти за особливих обставин. Серед них 1769 – це діти віком до 18 років. 

Нагадаємо, що поляки передумують приймати біженців з України. Хоча понад половина мешканців Польщі підтримують такі дії, все ж це найнижчий показник з початку повномасштабної війни РФ проти України. Чіткі розбіжності помітні й щодо декларованих противників цього рішення. Більшість поляків також підтримують повернення українських чоловіків призовного віку на батьківщину.

Також стало відомо, що станом на сьогодні за кордоном перебуває 1,4 мільйона українських дітей-біженців. Втім, з них 600 тисяч не відвідують школу та інші заклади освіти. Основною проблемою стала відсутність мовних курсів та підготовчих занять.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube