Українцям-біженцям в Ірландії перестануть надавати безкоштовне житло

Українські біженці з березня 2025 року не матимуть доступ до безкоштовного державного житла

Біженці, Ірландія
Українцям-біженцям потрібно буде шукати нове житло. Колаж: Informator.ua

Уряд Ірландії розробляє нові правила для українських біженців, які прибуватимуть до країни, починаючи з березня 2025 року. Серед основних змін — припинення надання безкоштовного державного житла. Це частина комплексних заходів, які спрямовані на зменшення навантаження житлової системи країни та оптимізацію використання державних ресурсів. 

Окрім цього, розглядається можливість введення "правила максимального перебування", яке має на меті виселення тих українців, які найдовше прожили у державному житлі. Таке рішення може бути реалізоване в рамках загальної стратегії, спрямованої на підвищення самостійності біженців. Про це повідомляє The Irish Times.

Причиною таких рішень є закінчення дії захисної директиви ЄС у березні 2026 року, яка дозволяє українцям жити та працювати в країнах Євросоюзу, тому деякі країни вже починають адаптувати свою державну політику з управління потоком біженців під нові реалії. Наразі кількість українців, які проживають у державних приміщеннях Ірландії зменшилася — з понад 58 000 осіб минулого року до 35 833 цього року. Також урядом було запроваджено надання безкоштовного житла терміном лише до 90 днів. 

Зменшення допомоги українцям в країнах ЄС

Ірландія з самого початку повномасштабного вторгнення Росії підтримувала українських біженців, надаючи їм притулок та соціальні пільги. Однак через високі витрати на житло та соціальні програми уряд був змушений ввести обмеження. У 2024 році уряд також скоротив виплати для біженців і запровадив інші заходи, що сприяють розвитку самостійності біженців.

Ці зміни не є унікальними для Ірландії. Наприклад, Польща, також вживає подібних заходів: з 1 жовтня 2024 року українські біженці втратили права на деякі дитячі виплати через нові зміни у державній програмі соціальних допомог. Тепер цією допомогою під назвою "Активні батьки" можна користуватись виключно маючи посвідку на проживання із доступом до ринку праці. 

У Німеччині, своєю чергою, закликають переглянути свій "підхід" до мігрантів і зробити жорстокішу міграційну політику щодо законодавства та надання соціальних пільг. Про це наголошував лідер Християнсько-соціального союзу, прем'єр-міністр німецької землі Баварія Маркус Зедер. Однак Німеччина хоче зберегти право на отримання статусу переселенців для українців. 

Уряд Чехії впровадив перевірки серед українських мігрантів. Щоб отримувати соціальні виплати від держави - українці мають знаходитись на території країни з правом виїзду назад в Україну, але не перебуваючи на Батьківщині більшість свого часу. Це рішення обумовлене ідеєю зменшити зловживання отримання виплат, тому поліція має право перевіряти чи знаходяться українці за вказаною в Чехії адресою, про яку повідомили державі. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube