Мер міста Бад-Грісбах вважає, що "норму" по реєстрації біженців нібито вже перевиконано
У Нижній Баварії (Німеччина) мер курортного містечка Бад-Грісбах в окрузі Пассау заборонив адміністрації реєструвати в громаді українських біженців. Це призвело до конфлікту між міською владою та окружним управлінням. Мер вважає, що громада "перевиконала норму" щодо реєстрації біженців, в управлінні округу не згодні.
Як пише портал BR24, ситуацію спровокував мер Бад-Грісбаху Юрген Фундке. Через його заборону скасували запис на реєстрацію щонайменше 35 біженців з України. Окружне управління Пассау обурилося.
Журналістам чиновники сказали, що адміністрація міста Бад-Грісбах зобов’язана реєструвати українців, які звертаються з заявками, а мер не має права перешкоджати цьому. Якщо не вдасться вмовити Фундке робити його роботу, управління використає адміністративно-примусові заходи – або накаже меру виконати обов'язки, або самостійно буде реєструвати у місті біженців.
"Я хочу подати приклад. Тому що для мене важлива справедливість у тому, як розподіляють біженців у межах району... Якби кожен з 38 муніципалітетів району розмістив 10-15 українців, не було б ніяких проблем. А Бад-Грісбах вже на межі", – сказав журналістам Фундке, який вважає, що місто "перевиконало норму".
Понад 100 українців з вересня 2024 року живуть у порожньому готелі. Населення Бад-Грісбаха – 9300 осіб. Мер заявляє, що його нібито ніхто не попередив, що йому доведеться реєструвати ще 35 біженців, які прибули нещодавно. Але власник готелю, де мешкають українці, каже, що ситуація інша – земельний уряд розглядав можливість заселити у готель до 170 українських біженців за необхідності, отже місце б знайшлося.
Страждають від цієї ситуації саме українці. Вони не мають офіційного місця реєстрації, тому не можуть навіть подавати заявку на оформлення соцдопомоги, не кажучи вже про працевлаштування або вирішення питання з навчанням дітей.
З понад 1,65 мільйона українців, які знайшли прихисток у Німеччині, лише 20% працевлаштовані. Знайти роботу без знання німецької складно, але можливо. Деякі підприємства пропонують гідну зарплату (від 12,41 євро/год).
Українцям часто пропонують роботу на складах, заводах або в сільському господарстві, де німецька не є обов'язковою. Середня зарплата на таких підприємствах становить 2,6 тис. євро. Це більше, ніж базовий соцпакет (563 євро/міс. для самотніх).
Нагадаємо, у 2023 році близько 5 900 українців отримали паспорти ФРН. Це число становить лише 3% від усіх натуралізацій за даний період.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.