В Україні змінюють правила нарахування зарплати бійцям Сил оборони

Читать на русском

Тепер зарплата військових буде залежати від районів перебування, складності та специфіки виконання бойових завдань

Читать на русском
В Україні змінюють правила нарахування зарплати бійцям Сил оборони
Фото ілюстративне

Тепер зарплата військових буде залежати від районів перебування, складності та специфіки виконання бойових завдань

В Україні з 1 лютого Міноборони змінює правила нарахування зарплати військовим. Новий порядок базується на принципі справедливого підходу до фінансового стимулювання українських воїнів та фактично усуває передумови для виникнення можливої соціальної напруги у бойових підрозділах. Про це наголошують у заяві Міноборони України.

Так, йдеться про застосування нового підходу до виплати 30 та 100 тисяч грн, запроваджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року. Тепер ці виплати безпосередньо залежать від районів перебування військових, складності та специфіки виконання ними бойових чи спеціальних завдань.

"Для прикладу: станом на зараз усі військовослужбовці, включно зі строковиками та курсантами, у різних регіонах України отримують додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 тисяч гривень. Водночас бійці, які, ризикуючи життям, виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях з противником, отримують абсолютно такі ж самі додаткові виплати — 30 тисяч гривень. У зв’язку з цим назріло питання диференціації розмірів винагороди залежно від місця, умов та особливостей проходження служби у формуваннях сил безпеки і оборони України", — йдеться в повідомленні.

В Міноборони наголосили, що зарплати у 100 тисяч гривень на місяць збережуть українським бійцям, які воюють з противником на передовій. Те ж саме стосується сімей полонених та зниклих безвісти — виплати винагороди у розмірі 100 тисяч гривень для них також зберігаються. Зміни торкнуться винятково військових та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України, строковиків і курсантів ВВНЗ, офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій.

Водночас з 1 лютого зростуть й розміри місячного (основного) грошового забезпечення так, щоб мінімальний його рівень для ЗСУ, Нацгвардії та Державної прикордонної служби України становив не менше ніж 20 100 гривень. А для осіб рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій та поліцейських Нацполіції — на рівні не менше ніж 17 000 гривень.

Соціальний захист військовослужбовців

Держава дає певні гарантії для тих, хто боронить Україну. Учасники бойових дій можуть розраховувати на пільги в громадському транспортілікуванні, оплаті комунальних послуг, придбанні житла або оплаті оренди. Поранені військовослужбовці мають право на компенсацію лікування. Родини загиблих бійців мають право на одноразову грошову допомогу розміром до 15 мільйонів гривень. Втім, варто пам’ятати, що для цього слід зібрати необхідний пакет документів.

Нагадаємо, тут ми писали про те, як за новою процедурою оформити статус УБД. Тут ми розповідали, як отримати грошову допомогу при пораненні. Тут дивіться відповіді на найпоширеніші запитання мобілізованих. А тут – правила видачі повісток в громадських місцях.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.