“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Розбираємо нову постанову
20 січня Кабмін ухвалив зміни до виплати щомісячної грошової винагороди військовим. Вони скасовують винагороду в 100 тисяч гривень військовим прокурорам і судовій охороні. Збільшують премію для штабів на передовій. А виплати військовослужбовцям до 30 тисяч грн тепер залежать від рішення керівників міністерств та державних органів.
Відповідну постанову можна знайти на Урядовому порталі. Згідно з нею, винагорода за перебування в зоні бойових дій (до 100 тисяч грн) більше не виплачується військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора та співробітникам Служби судової охорони.
Але вона може бути збільшена (максимум – до 50 тисяч грн) для військовослужбовців, які виконують бойові завдання у складі:
Умова: цей орган має управляти військовою частиною чи підрозділами, які ведуть бойові дії на лінії зіткнення на відстані від першого ешелону або наступу чи атаки.
Є зміни і у виплатах для військових, які беруть участь у бойових діях на тимчасово окупованих територіях і в зоні між позиціями сил оборони та ворожими позиціями. Тепер вони мають право на виплату до 100 тисяч грн залежно від кількості днів, протягом яких вони виконували завдання. В разі загибелі його/її родина має право на виплату до 15 млн грн. Раніше на такі виплати могли розраховувати тільки захисники, які були на завданнях лише в районі бойових дій.
Відтепер керівники відповідних міністерств та державних органів можуть визначати порядок виплат і умови:
додаткової винагороди (в тому числі і до 30 тисяч грн)
одноразової грошової допомоги.
“На мою думку, це буде врегульоване питання виплат тим хто не бере участі в безпосередніх бойових діях і отримує саме 30 тисяч”, – так пояснив це юрист ГО “Ветеран Хаб” Микола Тимощук. Відповідні зміни вже внесли до чинного законодавства.
Держава дає певні гарантії для тих, хто боронить Україну. Учасники бойових дій можуть розраховувати на пільги в громадському транспорті, лікуванні, оплаті комунальних послуг, придбанні житла або оплаті оренди. Поранені військовослужбовці мають право на компенсацію лікування. Родини загиблих бійців мають право на одноразову грошову допомогу розміром до 15 мільйонів гривень. Втім, варто пам’ятати, що для цього слід зібрати необхідний пакет документів.
Нагадаємо, тут ми писали про те, як за новою процедурою оформити статус УБД. Тут ми розповідали, як отримати грошову допомогу при пораненні. Тут дивіться відповіді на найпоширеніші запитання мобілізованих. А тут – правила видачі повісток в громадських місцях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.