“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Сума послуг коливалась від 2,5 тис. доларів до 5 тис. доларів
Служба безпеки України (СБУ) викрила три схеми незаконного виїзду чоловіків призовного віку за кордон. У результаті проведених операцій було затримано чотирьох організаторів нелегальних трафіків.
Зловмисники пропонували потенційним ухилянтам виїхати за кордон на підставі підроблених документів. Вартість таких "послуг" коливалася від $2,5 до 5 тис.
Одна зі схем була організована мешканцем Києва, який пропонував потенційним призовникам виїхати за кордон під виглядом волонтерів. Він використовував свої зв’язки серед представників місцевих благодійних фондів, щоб внести клієнтів до системи "Шлях" як водіїв гуманітарних вантажів.
Друга схема була організована колишнім адвокатом на Львівщині. Він "гарантував" військовозобов’язаним безперешкодний виїзд з України на підставі фейкового "посвідчення" учасника громадської організації, який перевозить гумдопомогу.
Третя схема була організована двома фігурантами на Рівненщині. Вони займались фіктивним працевлаштуванням "ухилянтів" на посаду водіїв у місцеву фірму, що займається міжнародними перевезеннями до країн Євросоюзу.
Усім організаторам схем повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України). За всіма викритими фактами тривають розслідування для встановлення всіх обставин злочинів і притягнення винних до відповідальності.
Зловмисникам загрожує до 9 років з конфіскацією майна. Комплексні заходи проводили спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.
Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років. Також ухилянтам загрожує штраф у розмірі від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3400 до 8500 грн) або обмеження волі на строк до 3 років.
Якщо ухилянт не з’являється на виклик військового комісаріату, його можуть затримати і доставити до комісаріату. Ухилянтам, які не мають поважних причин для неявки, можуть застосувати примусові заходи, наприклад, примусовий виклик або арешт.
Ухилянтів від мобілізації можуть притягнути до кримінальної відповідальності навіть після закінчення мобілізації.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що з серпня в Україні пришвидшать впровадження е-черг, також запрацюють електронні довідки, а ТЦК та СП працюватимуть довше.
Також ми писали, як підтвердити утримання родичів з інвалідністю для звільнення від мобілізації і як оскаржити незаконний призов до лав ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.