Мобілізація в Україні: як підтвердити утримання родичів з інвалідністю

Читать на русском

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, що скорочує перелік осіб, які зможуть отримати відстрочку від призову на військову службу. Це стосується тих чоловіків, які мають родичів з інвалідністю

Читать на русском
Мобілізація в Україні
Як підтвердити утримання родичів-осіб з інвалідністю

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, що скорочує перелік осіб, які зможуть отримати відстрочку від призову на військову службу. Це стосується тих чоловіків, які мають родичів з інвалідністю

Верховна Рада розширила перелік українців, які можуть бути призвані до лав ЗСУ під час мобілізації. Відтак, тепер до лав ЗСУ зможуть мобілізувати тих чоловіків, які мають родичів з інвалідністю.

Раніше військовозобов'язані могли отримати відстрочку від мобілізації, якщо у них є родичі з інвалідністю І або II групи. Ця ж причина могла бути й підставою для звільнення у запас, якщо таких родичів має мобілізований до лав ЗСУ.

Після підписання закону президентом не йти до армії можна буде лише в тому випадку, якщо в родині більше немає інших людей, здатних піклуватися про особу з інвалідністю.

Хто  зобов’язаний утримувати родичів з інвалідністю?

  •  Чоловік/дружина (ст. 75 Сімейного кодексу України) - але за умови, що дружина/чоловік потребує матеріальної допомоги, а другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу.
  • Батьки - повнолітню сина чи доньку (ст. 198 Сімейного кодексу) - за умови, що син/донька є непрацездатним та потребує матеріальної допомоги, а батьки можуть таку матеріальну допомогу надавати.
  • Син та донька (ст. 202 Сімейного кодексу України) – але виключно за умови, що батьки є непрацездатними і потребують матеріальної допомоги.
  • Внуки, правнуки (ст. 266 Сімейного кодексу) – але тільки за умови, якщо баба, дід, прабаба, прадід потребують матеріальної допомоги і якщо у них немає чоловіка, дружини, повнолітніх дочки, сина або ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання, за умови, що повнолітні внуки, правнуки можуть надавати матеріальну допомогу.
  • Брати та сестри (ст. 267 Сімейного кодексу) – за умови, що брат/сестра потребує матеріальної допомоги, не має чоловіка/дружини, батьків або повнолітніх дочки, сина, та за умови, що повнолітні брати та сестри можуть надавати матеріальну допомогу.
  • Падчерка, пасинок (ст. 270 Сімейного кодесу України) – за умови, що мачуха, вітчим потребують матеріальної допомоги і якщо вони надавали падчерці, пасинкові систематичну матеріальну допомогу не менш як п'ять років, за умови, що падчерка, пасинок можуть надавати матеріальну допомогу. Обов'язок падчерки, пасинка по утриманню мачухи, вітчима виникає, якщо у мачухи, вітчима немає чоловіка, дружини, повнолітніх дочки, сина, братів та сестер або якщо ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання.
  • Особа, яка проживала з особою з інвалідністю однією сім'єю до досягнення повноліття (ст 271 Сімейного кодексу) – за умови проживання однією сім'єю до досягнення повноліття не менш як п'ять років, та за умови, що ця особа може надавати матеріальну допомогу. Цей обов'язок виникає, якщо у того, хто потребує матеріальної допомоги, немає дружини, чоловіка, повнолітніх дочки, сина, братів та сестер або ці особи з поважних причин не можуть надавати їм належного утримання.

 Як підтвердити догляд за родичем з інвалідністю?

Для підтвердження догляду за родичем з інвалідністю в Україні вам може знадобитися наступна інформація:

Медичні документи: Зберігайте медичну документацію, яка підтверджує стан здоров'я вашого родича та його потребу у догляді. Це можуть бути лікарські висновки, довідки, рецепти, результати обстежень тощо.

Документи, що підтверджують ваше родинне становище: Наприклад, свідоцтво про народження родича або свідоцтво про шлюб, якщо ви є його дружиною, чоловіком або батьком.

Довідка від лікаря: Можливо, вам знадобиться довідка від лікаря, яка засвідчує вашу здатність надавати догляд за родичем з інвалідністю. У цій довідці можуть бути зазначені ваші особисті дані, кваліфікація та здатність доглядати інваліда.

Соціальна картка інваліда: Якщо ваш родич має офіційно визнаний статус інваліда, він повинен мати соціальну картку інваліда. Цей документ підтверджує його статус та може бути необхідним при подачі документів.

Документи, що засвідчують вашу особу: Потрібно мати документи, які підтверджують вашу особу, такі як паспорт або інший документ, що виданий органами влади.

Після збору всіх необхідних документів, ви можете звернутися до місцевого органу соціального захисту населення або до місцевого відділення Пенсійного фонду України, щоб отримати подальшу інформацію та подати документи для підтвердження догляду за родичем з інвалідністю. Там вам пояснять деталі процедури та вимоги, які необхідно виконати.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, що чому розширили перелік осіб, що підлягають мобілізації.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.