Мобілізація в Україні: як оскаржити незаконний призов до армії

Мобілізованою вважається лише та особа, яка повністю пройшла ВЛК (військово-лікарську комісію) та отримала мобілізаційне розпорядження

Мобілізація в Україні
Як оскаржити незаконний призов до армії

Одночасно з війною в Україні триває загальна мобілізація з проходженням медкомісії. Однак іноді військовозобов’язаних призивають на військову службу з порушеннями з боку Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки.

Юрист Ілля Шипко дав рекомендації, як убезпечити себе від неправомірного призову.

Як оскаржити незаконний призов до армії

 

  • Не вважайте, що з моменту отримання повістки ви вже мобілізовані. Мобілізованою вважається особа, яка пройшла ВЛК (військово-лікарську комісію) та отримала мобілізаційне розпорядження. Якщо військовозобов’язаний, який отримав таке мобілізаційне розпорядження вважає, що воно є неправомірним, він має право його оскаржити.
  • Оскаржити мобілізаційне розпорядження в суді неможливо. Юридично воно лише оповіщає військовозобов’язаного громадянина про необхідність з’явитись у ТЦК та СП у вказану дату. Однак, можна оскаржити висновок ВЛК.
  • Якщо при уточненні даних особою будуть подані документи, що дають право на відстрочку, то мобілізаційного розпорядження може й не бути. Або якщо особа не погоджується з висновком ВЛК, то його також можна оскаржити в адміністративному або судовому порядку.

Юрист радить:

  • Заздалегідь підготуйте пакет документів, які дають право на відстрочку, щоб подати їх до вручення мобілізаційного розпорядження.
  • Наперед проконсультуйтеся з фахівцем, щоб розуміти як діяти в тій чи іншій ситуації.
  • Поцікавтеся своїми правами та будьте готові їх відстоювати у разі потреби.

 

Ухилення від мобілізації: яке покарання

Ухилення від мобілізації в Україні є серйозним злочином, за яке передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Адміністративна відповідальність передбачає штраф від 51 до 119 гривень або від 3400 до 5100 гривень. Кримінальна відповідальність передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.

У деяких випадках реальне покарання може бути замінено умовним терміном. Суд також може скасувати постанову військкомату про притягнення до адміністративної відповідальності, якщо процедура розгляду справи була порушена або якщо чоловік не отримував повістку.

Нагадаємо, раніше Інформатор писав, до якого терміну потрібно з'явитися у військкомат після отримання повістки.

Також ми писали, як підтвердити утримання родичів з інвалідністю.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube