Служба безпеки ліквідувала чотири нових канали нелегального виїзду громадян призовного віку за кордон
В Україні викрито ще 15 організаторів схем для "ухилянтів". Серед підозрюваних депутат Чернігівської міської ради. Наразі сам депутат переховується від правосуддя за кордоном.
Зловмисники пропонували військовозобов’язаним виїхати за межі нашої держави на підставі фіктивних документів. Вартість підробок становила до 8 тис. дол. Сума залежала від терміновості виїзду і складності «маршруту».
У Києві затримано чотирьох мешканців столиці, які виготовляли фальшиві меддовідки для уникнення мобілізації нібито за станом здоров’я. Ухилянти планували використати підробку для втечі за кордон.
У Чернігові викрито депутата міськради, який разом з трьома місцевими комерсантами розробив механізм нелегального переправлення потенційних призовників до Євросоюзу.
Зловмисники оформлювали своїх «клієнтів» як водіїв-волонтерів міської громадської організації, яку очолював депутат. Потім їх персональні дані вносили до електронної системи «Шлях», що давало підстави для виїзду за межі України. Наразі сам депутат переховується від правосуддя за кордоном. Йому повідомлено про підозру та вирішується питання щодо оголошення у розшук.
На Рівненщині нейтралізовано злочинне угруповання, що спеціалізувалося на нелегальній міграції. Серед основних учасників групи – адвокат, його помічник і двоє перевізників, які мають ліцензії на здійснення міжнародних рейсів. Зловмисники оформляли своїх «замовників» як водіїв і готували їх виїзд на декількох автівках до ЄС.
На Львівщині затримано 53-річного місцевого жителя, який хотів продати фіктивні меддовідки про непридатність до військової служби.
На підставі зібраних доказів всім ключовим організаторам оборудок повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності винних осіб. Зловмисникам загрожує до 9 років тюрми з конфіскацією майна.
В Україні воєнний стан визначається як особливий правовий режим, що вводиться у разі загрози національній безпеці. Запровадження воєнного стану пропонується РНБО, погоджується Президентом, і затверджується рішенням Верховної Ради України.
Воєнний стан був введений у 2018 році на 30 днів після першого відкритого акту агресії Росії під своїм прапором. Після початку повномасштабного вторгнення Україна запровадила воєнний стан по всій підконтрольній території.
6 лютого 2023 року, Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради України законопроєкти про затвердження Указів президента з продовження строку дії воєнного стану та про продовження строку проведення загальної мобілізації, проєкти законів від 6 лютого 8419 та 8420 відповідно.
7 лютого 2023 року, Верховна Рада України схвалила проєкти законів № 8419 («за» — 348 голосів) та № 8420 («за» — 344 голосів). Таким чином, дія воєнного стану та загальної мобілізації в Україні була продовжена з 19 лютого 2023 року терміном на 90 днів.
Нагадаємо, у Черкаській області СБУ, яка нещодавно викрила коригувальника удару по Краматорську, затримала ворожого агента, який планував підірвати місцеву залізницю. Для цього зловмисник вже збирав тротил.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.