В Україні спростили утилізацію нерозірваних боєприпасів: що з цього отримає армія

Близько 20 відсотків боєприпасів не вибухають та залишаються лежати на землі

Утилізація боєприпасів
ЗСУ зможуть отримати як вже готові боєприпаси, так і ресурси для виготовлення

Кабінет міністрів України 15 жовтня вніс низку змін до Порядку утилізації боєприпасів. Тепер мобільні комплекси можуть переробляти боєприпаси, які не здетонували, прямо на місці розмінування. За підрахунками, кожен п'ятий боєприпас після пострілу не вибухає, тобто до 20% можна підібрати, знешкодити, переробити та випустили по ворогу знову.

Про зміни у порядку утилізації боєприпасів повідомив представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук. А міністр оборони України Рустем Умєров запевнив, що цим рішенням зроблено важливий крок у напрямку забезпечення безпеки та ефективності на звільнених територіях.

“Тому ми розробили механізм, який допоможе не лише утилізовувати небезпечні предмети, але й перетворити цей процес на користь для нашого війська”, – сказав він.

Міністр додав, що завдяки перероблюванню боєприпасів, які не здетонували, ЗСУ отримуватимуть не тільки вже готові снаряди. Також буде отримано багато ресурсів, які можна буде пустити на виготовлення нових боєприпасів.

Нагадаємо, що минулого року Кабмін спростив імпорт сировини для боєприпасів та бойових частин ударних дронів. А у вересні 2024 року КМУ ухвалив постанову, яка зменшує бюрократію для виробників вибухових речовин та детонаторів, а також пришвидшує виробництво боєприпасів.

Забруднена мінами земля

Україна є найбільш замінованою країною в світі. Так чи інакше "забруднено" близько 40% всієї території. Це більше, ніж в Сирії, Лівії, Афганістані чи будь-де ще. На жаль, такі результати війни, яка триває вже 2,5 роки. 

Як писав Інформатор, в Україні створять єдиний державний реєстр територій, забруднених чи ймовірно забруднених вибухонебезпечними предметами. Наразі розробка реєстру вже триває. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів. Влада хоче залучати до розмінування територій більше жінок. Це пов'язано із тим, що Києву бракує як відповідної спецтехніки для очищення від мін, так і професійних операторів-розмінувальників.

Нагадаємо, на окупованих територіях росіяни розміщують вибухівку навіть на особистих угіддях місцевих мешканців. Тому українцям треба бути максимально пильними. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube