В Міноборони розповіли про постачання снарядів з Чехії: кажуть, що все за планом

Снаряди для України
Україна завдяки Чехії може отримувати снаряди не тільки для артилерії зразка НАТО

Україна отримує снаряди у рамках чеської "снарядної ініціативи" за планом. Попри затримки на початку літа, зараз все йде, як потрібно. Затримки були викликані виключно відсутністю необхідного фінансування, а не іншими чинниками.

Про це сказав заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк в ефірі Національного телемарафону. Він зазначив, що чеські снаряди – це дуже серйозна підтримка на полі бою.

"Сьогодні постачання боєприпасів у рамках чеської ініціативи "Снаряди для України" вирівнялися, хоча на початку літа була просадка в цьому питанні через відсутність фінансів. Станом на вересень все йде за планом постачання, згідно з узгодженими графіками. Це досить серйозна підтримка на полі бою", – зазначив він.

Гаврилюк додав, що Україна завдяки Чехії може отримувати снаряди не тільки для артилерії зразка НАТО, але й радянські калібри. Він висловив сподівання, що снарядна ініціатива буде працювати навіть після того, як ЗСУ отримають усі законтрактовані чеським урядом боєприпаси.

Чеська ініціатива з постачання снарядів Україні

Взимку цього року в Україні почався справжній снарядний голод через затримки постачання озброєння із США. Чехія вирішила допомогти закрити це питання й, залучившись підтримкою інших європейських країн-союзників, заявила, що може забезпечити для ЗСУ від 50 до 100 тисяч снарядів великого калібру на місяць. 

Пошуки артилерійських снарядів велись як у країнах ЄС, так і за його межами. У Чехії відмовились назвати держави, де вдалось закупити 800 тисяч снарядів для України. Відомо, що в Євросоюзі мають намір постачати Україні від 2 мільйонів снарядів щороку, починаючи з 2025 року.

Першу партію снарядів за першою ініціативою передали Україні у червні. Їх тип та обсяг партії не розкрили. Кошти на снаряди надали країни-союзниці. Протягом липня-серпня Чехія відправить до України ще 100 тисяч боєприпасів. Відомо, що до ініціативи приєдналися 18 країн. З них 15 вже виконали свої зобов'язання, зробивши внески.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube