Міни створюють смертельну загрозу для населення
В Україні заміновано понад 40% усієї території, це робить нашу державу найзамінованішою країною у світі. Кількість небезпечних ділянок в Україні більша, ніж в Сирії та Афганістані, а на розмінування підуть роки. Про це пише видання Sky News.
В результаті російсько-української війни велика частина території України вкрита протитанковими та протипіхотними мінами й боєприпаси, які не розірвалися. Це створює смертельну загрозу для населення, яка існуватиме ще довго після закінчення війни. Звільнені від російських загарбників міста можуть довго залишатися небезпечними, адже вони залишають після себе розтяжки, міни-пастки та вибухівки, які в будь-який момент можуть здетонувати.
Організація MAG, яка надає допомогу людям, які постраждали від наземних мін, вважає, що очищення українських земель від мін займе роки. Особливо, враховуючи, що в деяких регіонах війна триває вже майже десятиліття. Це буде копіткий та смертоносний процес.
«Забруднення величезне. Це навіть не порівняти із Сирією чи Афганістаном. Це справді масово», — розповіла Sky News експертка та представниця Mines Advisory Group (MAG) Катерина Темплтон.
Вона зазначила, що в Україні російські військові використовують широкий спектр мін, у тому числі й такі, які ніколи раніше не зустрічалися в боях. Зокрема, у Харківській області окупанти застосовували заборонені протипіхотні міни.
Ворог вдається до масового мінування всіх територій, які тільки зможе. Це стосується не тільки потенційних шляхів підходу наших військ, але й цивільних будинків, об’єктів та предметів побуту. До цього вони особливо часто вдаються на територіях, які вимушені полишити через активне просування Сил оборони України. Це ускладнює пересування для ЗСУ, а також створює велику небезпеку для місцевого населення.
Навіть після первинного очищення місцевості піротехнічними підрозділами ДСНС вкрай необхідно дотримуватися правил безпечної поведінки. Якщо ви знайшли міну, обов’язково:
Також користуйтесь асфальтними й бетонними дорогами. Не підходьте до покинутих будівель, автівок, блокпостів. Не чіпайте зброї, техніки чи будь-яких підозрілих предметів. Не заходьте у ліси й лісосмуги, сади, на поля й городи. Відстежуйте небезпечні зони у мобільному застосунку "Розмінування України" - для користувачів Android та Apple.
Інтерактивна мапа застосунку у режимі реального часу показує ймовірні та вже підтверджені загрози, відомі ДСНС. До обстеження та знешкодження саперами цих вибухонебезпечних предметів наближатися до місця їх розташування категорично заборонено. Якщо ви все ж потрапили у червону зону, застосунок одразу вас про це повідомить. Про небезпечні знахідки варто повідомляти ДСНС або поліції.
Нагадаємо, повідомити про знайдену міну чи снаряд можна через Дію.
Також Інформатор писав, що Укроборонпром розробив "олівець" для розмінування територій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.