В Україні скасували податки на ввезення генераторів та обігрівачів. Чи стануть вони дешевшими?

Пояснення від торговельних мереж

В Україні скасували податки на ввезення генераторів та обігрівачів. Чи стануть вони дешевшими?
В уряді сподіваються задовольнити попит і зменшити ціни

8 листопада Кабмін затвердив постанову, згідно з якою від сплати ПДВ та в’їзного мита будуть звільнені важливі для проходження опалювального сезону товари. Передбачається, що це допоможе стабілізувати ціни на тлі вибухового попиту на таку продукцію через відключення світла. Коли українцям можна буде купити генератори за нижчими цінами?

Чому прийняли рішення скасувати податки?

В Україні скасували податки на ввезення генераторів, обігрівачів, акумуляторів та іншого енергетичного обладнання.

"Від сплати ПДВ та ввізного мита будуть звільнені важливі для проходження опалювального сезону товари. Йдеться про газогенератори, електричні двигуни, електрогенератори, установки та обертові електричні перетворювачі, трансформатори, електричні акумулятори, електричні водонагрівачі, обігрівачі", – сказав прем’єр міністр Денис Шмигаль.

Завдяки звільненню від податків на ввезення цих товарів в уряді сподіваються задовольнити попит і зменшити ціни.

Якими були податки до постанови Кабміну

Статтею 374 Митного кодексу України передбачено, що генератори та інші подібні товари, вартість яких становить до 500 євро, а вага не перевищує 50 кг, які переміщуються автомобілем, залізницею або морським транспортом, звільняються від письмового декларування та оподаткування (у  випадку пересилання поштою – 150 євро).

Якщо товар перевищує неоподатковувані норми, але коштує не більше 10 000 євро, він підлягає письмовому декларуванню та оподаткуванню:

- ввізним митом за ставкою 10% від фактурної вартості;
- податком на додану вартість за ставкою 20% від фактурної вартості з урахуванням суми ввізного мита.

Базою оподаткування таких товарів є частина їх вартості, що перевищує неоподатковувану норму.

Наприклад, за генератор вартістю 700 євро, що ввозиться через автомобільний пункт пропуску, необхідно було сплатити митні платежі з суми, що перевищує 500 євро, тобто:

- 10% мита від 200 євро – 20 євро;
- 20% ПДВ від 220 євро (фактурна вартість+мито) – 44 євро.

Загальна сума митних платежів за такий генератор становила 64 євро.

Коли українцям чекати зниження цін на обладнання?

В торговельних мережах, до власників яких звернувся Informator,  поки не можуть дати відповіді на це питання. Нового завозу генераторів, обігрівачів та іншого обладнання, на яке скасовано податок, ще не було.  В магазинах, де, попри шалений попит, ще залишився такий товар, він буде за старими цінами. Нові надходження обладнання будуть не раніше, ніж через тиждень. Чи зменшиться ціна? Скоріше так. Стабілізується однозначно.  Але це вже залежить не тільки від скасування податку. А й від інших об’єктивних причин. Наприклад, курсу валюти, вартості пального та іншого. 

Раніше ми писали, що під час російських обстрілів енергетичної інфраструктури України гостро постає питання: як забезпечити себе надійним джерелом електрики. Підстрахувати на час блекауту може мініелектростанція з бензиновим чи дизельним мотором. Звичайно, що у споживачів виникає питання, який генератор краще: бензиновий чи дизельний? А також як їх використовувати у багатоповерхівках?

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube