«Росія хоче побачити кінець, але може бути й так, що вони тягнуть час»
«Місто Наречених» - це присвята всім жінкам, які втратили чоловіків на кривавій війні росії проти України. Надчутлива та важка тема, величезна відповідальність та невимовний біль, які неможливо передати словами.
Міжнародні партнери України сигналізували представникам влади про те, що не підтримують ініціативу Офісу президента про передачу топ-корупційних кейсів у підслідність СБУ
В Офісі президента поки пригальмували з втіленням ідеї, що прирівнює корупцію у великих розмірах до державної зради. У всякому випадку, такий законопроєкт поки не планують вносити до парламенту. Причиною стали сигнали західних партнерів, які вбачають в цьому спробу влади втрутитися у підслідні справи, які належать антикорупційним органам, а не СБУ.
Про це повідомляють кілька джерел в ексклюзивному матеріалі РБК "Україна". На їх думку, на рішення не квапитися з цим законопроектом повпливали західні партнери. Вони вбачають у цій ініціативі спробу влади втрутитися у роботу НАБУ та антикорупційної вертикалі в цілому.
Міжнародні партнери України вже встигли дати сигнал представникам влади про те, що не підтримують ініціативу Офісу президента про прирівняння корупції до державної зради й передачу певних топ-корупційних кейсів у підслідність СБУ.
"Були дзвінки з посольств і від партнерів через океан на Банкову. Чітко прозвучало, що прийняття такого закону вони не зрозуміють і це не залишиться без реакції", - загалом розповів поінформований співрозмовник, не вдаючись до деталей дзвінків.
Про ідею запропонувати Верховній Раді прирівняти корупцію до державної зради в інтерв'ю журналістці Наталії Мосейчук розповів 27 серпня президент Володимир Зеленський. Він заявив, що планує подати на затвердження парламенту відповідний законопроєкт, але цей захід буде тимчасовим (допоки діє воєнний стан). Ідея полягала в тому, щоб створити умови, аби посадовці навіть не думали про незаконне збагачення.
У драфті законопроекту, над яким працювали в Раді, планувалося продублювати статті із закону про НАБУ та прописати аналогічні до закону про СБУ, щоб розслідуваннями справ топ-хабарників могли займатися також в СБУ.
При цьому, за даними опитування, майже 80% українців вважають Зеленського відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія назвав ці дослідження маніпулятивними. Також 89 % українців переконані, що корупція є другою найбільшою проблемою нашої країни після війни. І водночас 25 % упродовж 2022 року давали хабарі. І тут явна невідповідність. Коли розпочиналася повномасштабна війна, в Україні суспільство було максимально нетолерантне до мародерів. Часто доходило до самосуду, їх виловлювали, та прив’язували роздягненими до стовпів, так мародерства фактично не стало.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.