У Зеленського поставили на гальма ідею про прирівняння корупції до держзради: у чому причина рішення

Читать на русском

Міжнародні партнери України сигналізували представникам влади про те, що не підтримують ініціативу Офісу президента про передачу топ-корупційних кейсів у підслідність СБУ

Читать на русском
Володимир Зеленський
Владі Україні дали зрозуміти, що не сприймуть новий закон про зрівняння корупції з держзрадою

Міжнародні партнери України сигналізували представникам влади про те, що не підтримують ініціативу Офісу президента про передачу топ-корупційних кейсів у підслідність СБУ

В Офісі президента поки пригальмували з втіленням ідеї, що прирівнює корупцію у великих розмірах до державної зради. У всякому випадку, такий законопроєкт поки не планують вносити до парламенту. Причиною стали сигнали західних партнерів, які вбачають в цьому спробу влади втрутитися у підслідні справи, які належать антикорупційним органам, а не СБУ.

Про це повідомляють кілька джерел в ексклюзивному матеріалі РБК "Україна". На їх думку, на рішення не квапитися з цим законопроектом повпливали західні партнери. Вони вбачають у цій ініціативі спробу влади втрутитися у роботу НАБУ та антикорупційної вертикалі в цілому.

Міжнародні партнери України вже встигли дати сигнал представникам влади про те, що не підтримують ініціативу Офісу президента про прирівняння корупції до державної зради й передачу певних топ-корупційних кейсів у підслідність СБУ.

"Були дзвінки з посольств і від партнерів через океан на Банкову. Чітко прозвучало, що прийняття такого закону вони не зрозуміють і це не залишиться без реакції", - загалом розповів поінформований співрозмовник, не вдаючись до деталей дзвінків.

Прирівняння корупції до держзради: що відомо

Про ідею запропонувати Верховній Раді прирівняти корупцію до державної зради в інтерв'ю журналістці Наталії Мосейчук розповів 27 серпня президент Володимир Зеленський. Він заявив, що планує подати на затвердження парламенту відповідний законопроєкт, але цей захід буде тимчасовим (допоки діє воєнний стан). Ідея полягала в тому, щоб створити умови, аби посадовці навіть не думали про незаконне збагачення.

У драфті законопроекту, над яким працювали в Раді, планувалося продублювати статті із закону про НАБУ та прописати аналогічні до закону про СБУ, щоб розслідуваннями справ топ-хабарників могли займатися також в СБУ.

При цьому, за даними опитування, майже 80% українців вважають Зеленського відповідальним за корупцію в уряді та воєнних адміністраціях. Голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія назвав ці дослідження маніпулятивними. Також 89 % українців переконані, що корупція є другою найбільшою проблемою нашої країни після війни. І водночас 25 % упродовж 2022 року давали хабарі. І тут явна невідповідність. Коли розпочиналася повномасштабна війна, в Україні суспільство було максимально нетолерантне до мародерів. Часто доходило до самосуду, їх виловлювали, та прив’язували роздягненими до стовпів, так мародерства фактично не стало.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.