За словами президента, таке рішення не може діяти постійно, але воно допоможе саме під час воєнного стану
Президент України Володимир Зеленський заявив, що в Україні на період військового часу корупцію можуть прирівняти до державної зради. За його словами, подібне не може діяти постійно у суспільстві, але саме під час війни це допоможе.
Про це голова держави повідомив під час інтерв'ю для "ТСН". Відповідне відео з'явилось на YouTube-каналі сьогодні, 27 серпня.
"Я поставив задачу. Законодавству та законодавцю України буде запропоновано буде запропоновані мої пропозиції щодо прирівняння корупції до державної зради на військовий час. Авжеж, я розумію, що така зброя не може діяти постійно в суспільстві, але на військовий час, думаю, це допоможе", - каже президент.
За словами Зеленського, ще не зрозуміло, чи підтримають народні депутати таке рішення, але воно точно буде запропоновано. Адже зараз в Україні розвивається саме демократичне суспільство.
"Ми розвиваємо демократичне суспільство і дуже важливо не перекручувати гайки й не дивитись на той чи інший гострий кричущий випадок. Ми повинні запроваджувати системні речі", - наголошує голова держави.
Прирівняння корупції до держзради - це дуже серйозний інструмент. Адже, за словами Зеленського, завдяки цьому люди навіть думати перестануть про це.
"Це не розстріл, це не сталінізм. Якщо є докази, людина повинна бути за ґратами. Я думаю, що парламент це отримає (ред. - законопроєкт) в найближчий тиждень. І далі гра на боці парламенту вже", - доповнив президент.
Згідно з КК України, взагалі держзрада карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої. Але під час воєнного часу подібне карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацію майна.
Ще нещодавно ВР України прийняла закон, згідно з яким у Кримінальному кодексі України з’явиться новий вид покарання - пробаційний нагляд. Покарання у вигляді пробаційного нагляду передбачатиме обмеження прав та свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, з використанням наглядових та соціально-виховних заходів.
Тобто за одержання хабаря, заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах, порушення права на захист, завідомо незаконне затримання, шахрайство зможуть застосовувати покарання у виді пробаційного нагляду.
Система такого покарання передбачає комплексний вплив на особу, яка скоїла правопорушення, без її ізоляції від суспільства, протягом періоду від одного до п'яти років (у випадку неповнолітніх - від одного до двох років). Особа також повинна буде носити електронний засіб контролю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.