"Корупція переслідує навіть під час війни": Reuters нагадав про скандал з Татаровим та назвав Єрмака "зеленим кардиналом"

Колишній виконавчий директор Укрбуду заявив про передачу хабарів через чинного заступника голови ОП Татарова

Олег Татаров, Андрій Єрмак
Агентство випустило статтю про Олега Татарова та Андрія Єрмака

Міжнародне агентство Reuters оприлюднило статтю, у якій нагадало про корупційні скандали за участю заступника керівника Офісу президента Олега Татарова. Його звинувачують у хабарях та махінаціях. Через його вплив на голову ОП Андрія Єрмака, останнього назвали "зеленим кардиналом". 

Відповідна стаття про корупційні скандали з'явилась на сайті Reuters сьогодні, 19 вересня. Вона має назву  "Звинувачення в корупції продовжують переслідувати топ-помічників Зеленського".

На початку статті редактори приводять слова колишнього виконавчого директора "Укрбуду" Олега Майбороди. Він розповів агентству, що під час перебування на посаді передавав хабарі для затвердження будівельних проєктів через чинного заступника голови ОП Татарова.

Як повідомив Майборода під час інтерв'ю агентству у Відні, де переховується від кримінального переслідування за корупцію, хабарі проходили через Татарова з 2014 по 2019 рік. Контакти Татарова з поліцією, судами та прокуратурою зробили його ідеальним посередником. Він не надав доказів. Крім цього, він регулярно отримував від екснардепа та забудовника Максима Микитася вказівки передавати Татарову певні суми готівки. 

Своєю чергою, Микитась у своєму коментарі для агентства звинуватив Майбороду в "неправдивих свідченнях" і в тому, що він поводиться "як загнана в кут тварина" після того, як його самого звинуватили в корупції. Він сказав, що контакти і вплив Татарова були "сильно перебільшені".

Хабарі на загальну суму 1,8 мільйона доларів

Під час інтерв'ю Майборода заявив, що Татаров або сам збирав готівкові платежі, або відправляв для цього водія. Татаров обліковував гроші як витрати на будівельні проекти. 

Колишній виконавчий директор "Укрбуду" також показав Reuters список хабарів, занесених до електронної таблиці, на загальну суму 1,8 мільйона доларів, виплачених Татаровим. Він також показав три підписані грошові квитанції, які збігаються з записами у списку. Він сказав, що підписантом був Татаров, а список хабарів - з рахунків "Укрбуду". Агентство наголошує, що не змогло верифікувати це. 

"Заяви Майбороди можуть розпалити скандал, який переслідує президента Володимира Зеленського навіть у воєнний час: звинувачення з боку політичних опонентів і борців з корупцією в тому, що впливові люди захистили Татарова від кримінального переслідування", - повідомляють в агентстві.

 Як зазначається в матеріалі, квитанції показали Микитасю і Татарову. Микитась сказав, що вони є підробкою. Татаров не відповів. Національне антикорупційне бюро України заявило, що для перевірки цього матеріалу потрібні експерти.

Що кажуть в агентстві про Єрмака

В Reuters зазначили, що президент України Володимир Зеленський та сам Татаров не відповіли на детальні запитання для статті. Деталі щодо цього не надаються. Натомість в агентстві пригадали інший скандал з "торгуванням посадами" за участі брата Андрія Єрмака.

"Сьогодні він (Єрмак - ред.) часто буває поруч із Зеленським на засіданнях уряду та публічних заходах. Серед іноземних дипломатів він відомий як "зелений кардинал" через свій вплив і через те, що, як і його бос, він почав носити хакі", - кажуть в матеріалі.

Що відомо про Татарова 

Заступник голови Офісу президента України Олег Татаров зайняв цю посаду у серпні 2020 року за указом президента України Володимира Зеленського. Тоді рішення було різко розкритиковане громадськими діячами, журналістами, а також адвокатами та родичами загиблих Героїв Небесної сотні. Сам же Зеленський заявив, що Татарова не можна вважати "старою владою" лише тому, що він був у МВС за часів Януковича.

У 2020 році стало відомо, що НАБУ розслідує справу стосовно Татарова, яка стосується його можливої причетності до фальсифікації експертизи у справі екснардепа та забудовника Максима Микитася. 

В грудні 2020 року також стало відомо, що НАБУ та САП підготували підозру Татарову, але генпрокурорка України Ірина Венедіктова відсторонила прокурорів, які курували цю справу. Після цього громадські активісти провели акцію під Офісом президента з вимогою звільнити з посад Венедіктову, главу ОП Андрія Єрмака та Татарова.

Також Татарова називали одним із тих, хто блокує призначення нового керівника Спеціальної антикорупційної прокуратури (САП) Олександра Клименка. Клименко, працюючи у НАБУ, розслідував причетність Татарова до махінацій під час будівництва житла для Нацгвардії. 

Правоохоронний сектор, за який відповідає Татаров в ОП, викликає найбільше питань у міжнародних партнерів, які незадоволені відсутністю та якістю реформ у правоохоронних органах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте в нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube