Вето на закон про е-декларування: на Зеленського тиснуть антикорупціонери та захід, однак президент поки що вагається

Голова держави заявив, що спочатку йому потрібні "консультації"

Е-декларування
Зазначимо, що цей закон критикують міжнародні партнери та наближені до них українські політсили

Вчора Верховна Рада прийняла закон про повернення е-декларування. Однак зробила це "по-єзуїтські": відкриття декларацій для нардепів є виключно добровільним. 

Через це від президента Зеленського вимагають накласти на закон вето. Однак голова держави поки що не вирішив, чи робитиме це, повідомляє "Інтерфакс"

Зеленський має намір прийняти остаточне рішення щодо майбутнього законопроекту після консультацій із віцепрем'єркою з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольгою Стефанішиною. Ніяких інших подробиць під час бесіди з журналістами він не надав.

"Я попросив віцепрем'єрку Стефанішину провести консультації. Після них я прийму рішення. Їх два", - заявив президент. 

Слід відмітити, що зазначений законопроєкт я одним з важливих та маркерних документів для подальшого співробітництва з Міжнародним валютним фондом (МВФ). А представники останнього, судячи з усього, вчорашньою законотворчістю депутатів дуже невдоволені. 

Е-декларування під час війни: що з цим не так?

Ще в 2016 році за наполегливими рекомендаціями західних партнерів Україна провела реформу е-декларування. Для всіх депутатів та багатьох посадовців стали необхідними відкриті публічні декларації. Офіційна мета цього нововведення досить гарна - запобігання корупції в публічному просторі. Однак окремі ж "злі язики" казали, що це всього лише інструмент для фактичного контролю над чиновниками та політиками, адже кожного, у кого були знайдені статки, що не відповідають заробітній платі (а такі там майже всі), можна "підвісити" на загрозу кримінальної справи. 

З початком війни е-декларування фактично відмінили - а точніше, призупинили. Однак вже влітку МВФ почав вимагати відкрити декларації та зробити їх знову публічними. Україна, власне, пообіцяла це - і зробила. Однак дуже по-своєму.

В цілому, Рада повернула е-декларації, як цього і вимагали західні партнери. Однак головна правка, яка стосується саме публічності цього процесу, не набрала потрібну кількість голосів. Через це відкриття декларацій для громадськості стало добровільним, а фактично вони залишаються закритими ще щонайменше на рік.

Після цього окремі політичні актори, представники антикорупційних організацій та НАЗК почали масово звертатися до Зеленського з проханням ветувати законопроект. А на сайті президента України вже з'явилася петиція щодо цього вето. Вона швидко набирає підписів: станом на вечір 6 серпня їх вже понад 10 тисяч з 25 необхідних. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube