«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Рішення про підвищення платіжних комісій набуде чинності з 1 липня, але держава може втрутитися у подальшу ситуацію
Банки, а також міжнародні платіжні системи Visa та Mastercard ухвалили рішення про підвищення комісій за безготівкові платежі з 1 липня. Наразі, комісія становить 0,7% від суми кожної транзакції. За домовленістю між банками та міжнародними платіжними системами, нова комісія становитиме 0,9%.
Про це повідомляє Forbes з посиланням на свої джерела. Як пише видання, це рішення вітається банкірським сектором, але несприятливо впливає на роздрібну торгівлю.
З одного боку, ці комісії допомагають банкам покрити витрати на обслуговування та модернізацію платіжних терміналів. З іншого боку, вони впливають на комісії, які торговці сплачують банкам за кожну безготівкову операцію.
Ритейлери пропонують заморозити interchange (взаємообмінний збір, - ред.) на рівні 0,7% до завершення переговорів. Проте банкіри стверджують, що у такому випадку вони будуть змушені підвищувати вартість своїх послуг для клієнтів, включаючи введення комісій за обслуговування карток. Ритейлерам це не припадає до вподоби. Рішення про підвищення комісій до 0,7% було розглянуто як компромісна міра для всіх сторін до завершення переговорів.
Важливість цього питання полягає в комісії за користування платіжними терміналами. Розмір interchange встановлюють платіжні системи Mastercard та Visa, тоді як банки встановлюють комісії за еквайринг (Еквайринг є послугою, яку надає банк та дозволяє підприємствам і торговим точкам приймати безготівкові платежі від клієнтів за допомогою POS-терміналів або аналогічного обладнання. Ці платежі можуть бути здійснені за допомогою платіжних карток, які належать до міжнародних або національних платіжних систем, - ред). Перед введенням нових комісій за безготівкові платежі, ритейлери сплачували за еквайринг у POS-терміналах 1,8-2% в залежності від банку.
Рішення про підвищення платіжних комісій набуде чинності з 1 липня, але держава може втрутитися у подальшу ситуацію. Деякі ритейлери разом з Національним банком висловили бажання зберегти поточні ставки interchange до кінця переговорів, вважаючи, що 0,7% відповідає балансу інтересів бізнесу та банків.
Нововведення стосується переказів Western Union із Польщі. До 15 вересня поточного року грошові перекази з трьох польських банків будуть безплатними для українців. Ця послуга доступна через веб або мобільні застосунки цих банків. Отримати перекази можна в гривні, доларах США та євро в відділеннях Ощадбанку або через застосунок банку.
Також, у всіх польських банках, включаючи вищезгадані, були знижені тарифи й встановлено більш вигідний для відправника курс обміну валют для переказів Western Union. Аналогічні знижені тарифи та кращі курси обміну також застосовуються для грошових переказів з Чехії до України.
Раніше "Інформатор" писав, як отримати cashback на AliExpress від Mastercard. Пропозицією можна скористатися до кінця 2023 року.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.