Здобувачі освіти навіть можуть отримувати дві спеціальності на денній формі навчання
Українські студенти, які навчаються у вищих навчальних закладах, мають можливість одночасно здобувати дві вищі освіти. Це може відбуватися як у рамках одного навчального закладу, так і в різних вищих навчальних закладах - цей вид навчання називається парлалельним. Він передбачає, що за чотири роки студент може отримати два дипломи про вищу освіту.
Так, студент може одночасно навчатися за кількома освітніми програмами в одному навчальному закладі, або отримувати освіту в різних вишах. Однак одна з умов полягає в тому, що за кошти державного бюджету здобувач може отримати одну вищу освіту, повідомляє портал Освіта.ua.
Другу вищу освіту студент вже має здобувати на комерційній основі, за контрактом. Але якщо студент хоче отримати дві освіти безкоштовно, він може поєднувати різні ступені. Наприклад, навчаючись на бакалавра чи магістра на бюджеті, студент також може вступити до закладу професійно-технічної освіти і здобути додаткову чи нову спеціальність також безкоштовно.
Водночас обмежень щодо форми навчання немає - студент може одночасно вчитися за двома спеціальностями на денній формі, або обрати одну денну, а іншу - заочну. Це залежить суто від бажання здобувача освіти.
Також слід зазначити, що деякі вищі навчальні заклади можуть встановлювати певні обмеження для вступу на другу вищу освіту, такі як наявність попереднього ступеня або рік навчання за попередньою освітою. Механізм перезарахування кредитів може також допомогти спростити процес навчання на двох спеціальностях.
Важливо враховувати, що строки вступу можуть відрізнятися в різних вищих навчальних закладах, і студент повинен слідкувати за термінами подачі документів на вступ для другої вищої освіти. Відповідно до Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2023 році, додатковий набір студентів-контрактників може тривати з 1 вересня до 30 листопада.
Узагальнюючи, українські студенти мають можливість одночасно здобувати дві вищі освіти, якщо дотримуються відповідних правил та обмежень, і враховують особливості навчання в різних навчальних закладах.
Наприкінці серпня представник президента у Верховній Раді, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський заявив про плани законодавців скасувати відстрочку від мобілізації для тих, хто вдруге здобуває вищу освіту. Нардеп уточнив, що ця ініціатива стосуватиметься й тих, хто зробив велику перерву у навчанні.
Нещодавно стало відомо, що міністр освіти та науки Оксен Лісовий підтримує законопроект про скасування відстрочки від мобілізації для військовозобовʼязаних студентів страше 30 років.
Також ми писали про те, чи можна вступити до ВНЗ без військового квитка.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.