В Україні хочуть мобілізовувати студентів, які здобувають не першу освіту: в Раду внесли законопроект

Читать на русском

Представник президента у парламенті Федір Веніславський розповів, кого це стосуватиметься

Читать на русском
Мобілізація студентів
Право на відстрочку можуть втратити десятки тисяч чоловіків

Представник президента у парламенті Федір Веніславський розповів, кого це стосуватиметься

В Україні хочуть дозволити мобілізовувати на війну студентів вищих (та не тільки) навчальних закладів. Однак це торкнеться не всіх категорій чоловіків. 

Про це повідомив член парламентського комітету з питань оборони, представник президента у Верховній Раді Федір Веніславський. Свою заяву нардеп зробив в етері телемарафону

За його словами, наразі в Україні знаходяться близько 60 тисяч чоловіків, які використали легальний спосіб отримання відстрочки від мобілізації. Йдеться про навчання у вищих навчальних закладах. У Верховній Раді вже зареєстровано законопроект, який дозволить перекрити таку "схему" ухилення.

Веніславський посилається на інформацію від Міністерства освіти і науки. Згідно з нею, у 2019-2021 роках студентів віком від 25 років і старше було близько 40 тисяч осіб. Минулого року таких студентів стало 106 тисяч.

"Цьогоріч цифри також наближаються до 100 тисяч - а вступна кампанія ще не завершена. Це означає, що 60 тисяч чоловіків вирішили скористатися такою можливістю для уникнення призову", - вважає Веніславський.

Нардеп стверджує, що деякі університети потурають цьому, відкриваючи нові денні форми навчання за контрактом якраз для таких чоловіків. Найпідозріліше ж, за думкою Веніславського, це коли люди вступали на нижчій освітній рівень, ніж мали (наприклад, на професійно-технічну освіту при наявній вищій), або ж на якусь геть іншу спеціальність.

"Я запропонував, щоб люди, які навчаються у послідовних видах освіти, мали право на відстрочку. А ті, хто вступив на другу-третю-четверту вищу освіту після 30 років таким правом на відстрочку скористатися не могли", - заявив він.

В Україні посилюються мобілізаційні заходи

Нагадаємо, що наразі в Україні продовжується контрнаступ. Він відбувається доволі тяжко. На фоні цього влада починає відчутно посилювати мобілізацію.

Продовжуються масштабні перевірки воєнкомів у ТЦК. Разом з ними будуть перевіряти і лікарів, які сидять в комісіях та видають довідки про непридатність. Військкоматам хочуть дати доступ до майже всіх реєстрів даних про чоловіків, включаючи медичні дані - що взагалі-то є недопустимою практикою в Європі, адже це "чутлива інформація" кожної особи. 

Окрім цього, в Раді хочуть зайнятися екстрадицією чоловіків, які незаконно перетнули кордон (наприклад, за підробленими документами) та наразі знаходяться в Європі. А тепер, очевидно, справа доходить і до студентів, що вирішили здобути другу освіту якраз після початку війни. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.