"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
"І поки весь світ чекає на диво від Трампа, дай Бог, ми з вами маємо не чекати, ми маємо не втрачати стійкості. Ми маємо пахати. Треба працювати кожен день, всім народом на стійкість всієї держави. Порізно виграти у цій битві просто неможливо"
Сонце увійде в активний і заповзятливий знак Стрільця: підвищиться наш ентузіазм, енергійність, бажання діяти, змінювати своє життя
Артист презентував нове музичне відео «7000 АЛЛО» у якому постав у стильних образах, зовсім незвичних для свого іміджу. Ця робота стала фундаментом для нового творчого напрямку виконавця.
У Верховній Раді вважають, що здобування другої-третьої вищої освіти - точно не може бути підставою для відстрочки під час воєнного стану
Відстрочку від мобілізації для тих, хто вдруге здобуває вищу освіту, пропонують скасувати. Таку ідею висловив представник Президента у Верховній Раді, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський. За його словами, це стосується тих, хто зробив велику перерву у навчанні.
"Я думаю, що абсолютно справедливо в умовах війни обмежити однією вищою освітою. Якщо людина здобуває третю, четверту вищу освіту, то це точно не може бути підставою для відстрочки під час воєнного стану", - заявив народний депутат в інтерв’ю Українським Новинам.
Він нагадав, що на початку повномасштабної війни збільшилась кількість абітурієнтів, старших за 30 років. За словами Веніславського, це викликає багато питань.
"Якщо людина в магістратурі навчається відразу після закінчення навчання, то це здобуття вищої освіти магістра. Якщо вона вступила в аспірантуру одразу після навчання, то зрозуміло. А коли людина має перерву і лише під час війни раптом захотіла займатися науковою діяльністю, то це викликає запитання", - зауважив Веніславський.
При цьому він не виключає не виключає, що є певна кількість людей, яка дійсно хоче стати науковцями. Але нардеп вважає, що це за цим потрібно слідкувати, бо є зловживання.
"Людина навчається на денній формі у будь-якому віці і має право на відстрочку, але ми розуміємо, що є зловживання… Навіть в багатьох закордонних вищих навчальних закладах відкрили цілі факультети, тому що це заробляння грошей, та і в Україні також почали відкривати. Це те, що потребує редагування, оскільки ми розуміємо, що є зловживання", - розповів нардеп.
Мобілізація студентів затверджена й регулюються ст. 23 Закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію". Студенти денної та дуальної форми навчання в Україні та за кордоном мають відстрочку від мобілізації. Це означає, що студентів, які навчаються, попри їх вік, спеціалізацію, чи вже наявну освіту, не можуть призвати на військову службу до лав ЗСУ у ході мобілізації 2023 року.
Втім, таке правило не стосується тих студентів, які навчаються на заочній формі навчання. Їх можуть мобілізувати до ЗСУ.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.