В Україні хочуть ввести нові податки заради армії: даниною обкладуть доходи, майно, ювелірку та багато іншого

Читать на русском

Наразі потреби сектору оборони становлять понад 400 мільярдів гривень, навіть запровадження нових податків не здатне покрити всі додаткові потреби держбюджету

Читать на русском
Податки
План збільшення доходів бюджету Україна має презентувати в межах програми з МВФ

Наразі потреби сектору оборони становлять понад 400 мільярдів гривень, навіть запровадження нових податків не здатне покрити всі додаткові потреби держбюджету

Кабмін та представники профільних комітетів Верховної Ради обговорюють введення нових податків в Україні, щоб отримати кошти на фінансування потреб оборони. Проте навіть запровадження цих нових податків не здатне покрити всі додаткові потреби бюджету. План збільшення доходів бюджету на 0,5% від ВВП Україна має презентувати в межах програми з Міжнародним валютним фондом.

Про це пише "Економічна правда". Співрозмовник видання, який дотичний до пошуку додаткових джерел доходів бюджету, повідомив, що в межах виконання програми МВФ уряд планує запровадити додаткове оподаткування.

Якими планують зробити нові податки

  • 0,1% військового збору - з прибутку підприємств та доходів ФОПів,
  • 1,5% - від вартості дорогоцінних металів,
  • 30% - від вартості ювелірних виробів,
  • 10% - від вартості рухомого майна,
  • також уряд розглядає можливість додаткового оподаткування операцій з нерухомістю та запровадження додаткового податку на деякі інші операції.

Як пише "ЕП", навіть запровадження цих нових податків не здатне покрити усі додаткові потреби бюджету України. Адже загальний фіскальний ефект від них становитиме лише близько 40 мільярдів гривень.

За даними співрозмовників "Економічної правди" у парламенті, наразі потреби сектору оборони становлять понад 400 мільярдів гривень - і це у разі, якщо влада не проводитиме додаткову мобілізацію, а США погодять Україні пакет допомоги, що включатиме пряму бюджетну підтримку. Для того, щоб зібрати понад 400 мільярдів гривень уряд наразі розглядає питання підвищення ставок основних податків, а саме ПДВ та військового збору (з доходів фізичних осіб).

"Один відсоток ставки ПДВ коштує бюджету 35 мільярдів гривень, а один відсоток військового збору - 27 мільярдів гривень. От і рахуйте, як ми можемо покрити наші потреби", - заявив співрозмовник "ЕП" в уряді.

Виходячи з такої арифметики, для покриття потреби у понад 400 млрд грн владі необхідно підвищити ставки ПДВ та військового збору приблизно на 6-7%. Ще один напрям збільшення внутрішніх надходжень бюджету - розширення можливостей ринку ОВДП. Однак, як пише "ЕП" потенціал цього інструменту є вкрай обмеженим, адже економіка практично сягнула сталі своїх можливостей у кредитуванні уряду.

В Україні через війну також можуть зрости податки

На початку лютого видання Bloomberg писало, що Україна може бути вимушена піти на підвищення податків для населення та бізнесу. Це може статися, якщо Київ не отримає фінансову допомогу від США.

Агентство нагадало, що основним джерелом коштів для заміщення американської допомоги є розширення внутрішніх державних запозичень. Українські банки мають високий рівень ліквідності, і уряд очікує, що вони продовжать інвестувати кошти у високодохідні державні облігації. Це може принести щонайменше 5 мільярдів доларів доходів цього року, вважають в Києві. Уряд також може підвищити податки або скоротити соціальні витрати, якщо це буде потрібно.

У Міністерстві фінансів України також заговорили про план "Б" на випадок затримки допомоги від союзників. Він також передбачає ріст податків серед населення.

Також нагадаємо: сьогоднішня ситуація з мобілізацією вимагає уваги. Засоби масової інформації акцентують на "ухилянтах" від військового призову, але мовчать про тих, хто щодня приходить до військкомату з повістками. Це тема, яку ми обговоримо сьогодні з ветераном війни - Юрієм Гудименком. Крім того, ми зупинимося на інформаційній політиці та її ефективності. Приєднуйтеся до нашого відео - інтерв'ю обіцяє бути захоплюючим!

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.