У Мюнхені багато політиків наголосили, що Україна програє війну без додаткової військової допомоги США на 60 мільярдів доларів
У Мюнхені завершилася 60-та Конференція з безпеки. На ній, зокрема, країни-члени НАТО заявили про стурбованість через те, що на Альянс може напасти росія. На фоні цього представники країн Європейського Союзу обговорили необхідність посилення обороноздатності Європи, щоб зробити її більш самодостатньою та незалежною від США, а також створення альтернативи НАТО. Учасники Мюнхенської конференції обговорили й перспективи України у війні проти рф та допомогу від США.
Як пише Bloomberg, зараз країни-члени НАТО приватно говорять про напад росії на одну з них як про небезпеку, яка вимагає негайної відповіді. Держави-члени Альянсу сумніваються, що США захистять їх. Зростаюча тривога європейських держав виникає через усвідомлення того, що росія підбадьорена своїми успіхами на полі бою, США можуть скоротити підтримку, а самі вони зробили занадто мало для підготовки до нападу рф.
"Цей песимізм домінував у розмовах цих вихідних на Мюнхенській конференції з безпеки, де лідери та посадові особи Міністерств оборони збираються, щоб оцінити найбільші геополітичні загрози світу. Присутні високопосадовці висловили занепокоєння з приводу того, що США не змогли надати Україні мільярди доларів фінансування, і заявили, що вони переглядають сценарії, за яких саме це публічне погіршення підтримки може спонукати росію до прямого нападу на країну НАТО", - пише Bloomberg.
Порівняно з рішучістю попередніх зібрань, переважаючим настроєм у Мюнхені цього разу була невизначеність. Про це виданню розповів один з присутніх на конференції чиновників, який захотів залишитися анонімним.
Окрім того, як пише The Washington Post, європейці бояться, що перемога Дональда Трампа на виборах президента у США означатиме кінець НАТО. Тому чиновники із країн-членів НАТО приватно обговорювали створення загальноконтинентального доповнення до Альянсу, такого, який би працював узгоджено з гарантіями безпеки США, але також міг би служити надійною альтернативою, якщо гарантії США будуть скасовані.
"Поки що ці розмови зв’язані на суперечках. Франція та Німеччина не можуть домовитися про те, хто буде платити за це. Східна Європа не повністю довіряє рішучості Західної Європи проти російських загроз", - пише видання.
Зазначається, що члени Мюнхенської конференції безсумнівно віддають перевагу перемозі Джо Байдена. Проте більшість розуміє, що зміна настроїв у США, ймовірно, залишиться й після виборів.
"Всім зрозуміло: чи то Трамп, чи то Байден, країни ЄС повинні об’єднатися і посилити свою безпекову гру", - заявила Ханна Нойман, депутатка Європейського парламенту.
Також на Конференції обговорили й Україну та обороноздатність ЗСУ. Багато політиків наголосили, що наша країна програє війну без додаткової військової допомоги США на 60 мільярдів доларів, яка зараз очікує голосування в Палаті представників США. Як пише Politico, законодавці від обох партій у Мюнхені запевняли союзників, що Палата представників схвалить допомогу, деякі прогнозують, що це станеться вже в березні. План Вашингтона та його союзників щодо підтримки Києва зараз полягає у тому, щоб не допустити розвалу Збройних Сил України.
"Нинішній план, який детально виклали в інтерв'ю вісім законодавців США та п'ять посадовців інших країн, полягає в тому, щоб просто утримувати українську армію від розвалу. Багато хто обходив питання про те, в чому полягатиме перемога України і коли вона може наступити", - наголошується в статті.
Сенатор Марк Уорнер, голова Комітету Сенату з розвідки, сказав, що пакет допомоги змінить правила гри для України. Але він відмовився сказати, що ця підтримка забезпечить український тріумф, просто зазначив, що допомога США була останньою надією Києва.
"Я не знаю жодного іншого способу в короткостроковій перспективі для українців отримати необхідну зброю, амуніцію та інструменти, окрім як зі Сполучених Штатів", - додав Уорнер, один із 44 присутніх американських законодавців у Мюнхені.
Видання зазначає, що українські офіційні особи не говорять про альтернативи військовій допомозі, наполягаючи на тому, що ЗСУ потрібні зброя та боєприпаси, зокрема Taurus, щоб відбиватися від росії. Президент України Зеленський на конференції наголошував, що пакет допомоги від США є життєво важливим. За його словами, Україна не розглядає альтернативи, оскільки розраховує на Сполучені Штати як на стратегічного партнера.
Мюнхенська конференція безпеки проходила в Німеччині з 16 по 18 лютого. Президент України Зеленський виступив на одній із панелей конференції й зробив декілька важливих заяв. Промова була сконцентрована на п’яти ключових меседжах:
"Будь ласка, не питайте Україну, коли закінчиться війна. Питайте в себе, чому путін досі здатний її продовжувати", - заявив президент.
Український лідер також подякував західним партнерам за доброзичливе ставлення до українців, але закликав сприяти їхньому поверненню на Батьківщину. Президент вважає, що це станеться, якщо вдасться гарантувати безпеку з повітря.
Також нагадаємо: видання CNN повідомляє, що росія завербувала 15 000 громадян Непалу для участі у війні проти України. Це сталося після оголошення російським урядом вигідного пакету для іноземних бійців, який включав щомісячну оплату у 2 000 доларів та швидку процедуру отримання російського паспорта. Сергій Кузан обговорить, як непальські солдати можуть допомогти росії у війні та наскільки це буде ефективно. Також будемо розглядати, чи вказують такі дії росії на нову тактику залучення жителів найбідніших країн до конфліктів, і чи можна прорахувати їх мобілізаційний потенціал у цій сфері.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.