В Україні фіксують перебої з інтернетом і зв'язком: що робити у таких випадках

Робота мережі моніториться у режимі реального часу

В Україні фіксують перебої з інтернетом і зв'язком: що робити у таких випадках

Масована ракетна атака росіян призвела до перебоїв з інтернетом і зв'язком у різних регіонах країни. Нестабільна робота мереж пов'язана з пошкодженням інфраструктури. Зараз мобільні оператори працюють над відновленням. 

Про це повідомили Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України. Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) фіксує перебої в роботі базових станцій мобільних операторів у низці регіонів України.

"Перебої з доступністю мобільного інтернету зафіксовано зараз у Хмельницькій, Львівській, Полтавській області, Харкові, Житомирі. Ще у низці населених пунктів є проблеми з мобільним зв'язком", - йдеться у повідомленні.

У Держспецзв'язку нагадали про необхідність зберігати інформаційну тишу. Українців просять не поширювати фото та відео з результатами ударів рашистів по об'єктах телеком-інфраструктури. 

Як залишатися на зв'язку 

Якщо мережа вашого оператора не працює, ви можете скористатися національним роумінгом. Вимкніть автовибір мережі:

  • Android. Налаштування, мобільна мережа, оператор, знайдіть та оберіть доступну мережу Vodafone UA, UA-Kyivstar, lifecell, 3Mob;
  • iOS. Параметри, стільникові дані, вибір мережі, знайдіть та оберіть доступну мережу Vodafone UA, UA-Kyivstar, lifecell, 3Mob.

Якщо зареєструватися не вдалося, спробуйте ще раз або виберіть іншу мережу. Перезавантажте телефон та повторіть. Періодично намагайтеся повернутися (підключитися) до мережі свого оператора вручну або увімкнувши автовибір мережі. Обмежте споживання мобільного трафіку, оскільки це створює надмірне навантаження на мережі мобільних операторів. Вимкніть режим автоматичного завантаження медіафайлів у месенджерах: налаштування месенджера, дані та сховище або медіафайли, вимкніть опцію "Фонове завантаження"/у розділі "Через мобільну мережу" вимкніть "Автозавантаження медіа".

Якщо не можете додзвонитися — напишіть SMS. Скоротіть час телефонних розмов до мінімуму — можливо, в цей час іншому абонентові вкрай необхідно викликати швидку чи рятувальників. Якщо не працює зв’язок у національному роумінгу, переконайтесь, що вимкнений "Режим польоту". Зʼясуйте, чи є зв'язок в інших людей поруч. Якщо в інших користувачів зв'язок працює: перезавантажте телефон, вимкніть телефон, вийміть і поставте SIM-карту назад, спробуйте перевірити роботу SIM-карти в іншому пристрої. Якщо зв'язок не працює лише у вас, потрібно замінити SIM-картку. Зв'яжіться з оператором (зателефонуйте в контакт-центр або напишіть у соцмережі) та дізнайтесь адресу і графік роботи найближчого магазину. Переконайтесь, що дістатись туди безпечно. Якщо в інших користувачів також не працює мережа жодного оператора, отже, проблема в ушкодженні інфраструктури через бойові дії. Повідомляти про це оператору не потрібно.

Робота мережі моніториться у режимі реального часу. Мобільні оператори відновлюють зв'язок у максимально стислі терміни скрізь, де це можливо.

Ракетна атака по Україні 

10 жовтня Україна зазнала однієї з наймасштабніших масованих атак з боку рф. Під обстрілом опинилися багато міст, у тому числі Київ, Львів, Хмельницький, Харків та Житомир. Людей просять не нехтувати сигналам повітряної тривоги та знаходитись в укриттях. Навчання у школах перевели у дистанційний формат. Вокзали працюють у штатному режимі. Все, що відомо про ракетні удари по Україні 10 жовтня ми зібрали тут

Нагадаємо, по Запоріжжю російські окупанти випустили сім ракет С-300. Крім того, в Києві підтвердили два прильоти

Також Інформатор писав, що у Харкові через ворожі обстріли є перебої зі світлом та водою. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube