“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Прикордонники посилено патрулюють туристичні райони у західних регіонах
У туристичних районах заходу України зараз посилено працюють прикордонники. Вони намагаються виявити там потенційних ухилянтів. Останнім часом значно побільшало випадків, коли ухилянти під виглядом туристів прибувають у такі райони, а потім намагаються прорватися за кордон.
Як розповів помічник начальника Чернівецького прикордонного загону Ігор Заруднєв у коментарі "Українській правді", проводиться активна перевірка документів у громадян з метою виявлення ухилянтів. А місцеві ЗМІ пишуть, що пошукові заходи проходять на залізничних станціях Ворохта, Татарів та Вороненко в Івано-Франківській області.
"Ухилянти... маскуються під туристів, і під наміром відвідати туристичні місця, намагаються незаконно перетнути кордон", – сказав Заруднєв, коментуючи цю інформацію.
За його словами, є наказ коменданта Івано-Франківської області та міста Івано-Франківськ, виданий у квітні 2024 року. В наказі сказано про запровадження додаткових заходів особливого режиму, в тому числі обмеження пересування. Наказ тимчасовий, але рамок завершення його дії немає.
Заруднєв також нагадав, що запроваджений урядом України у грудні 2023 року спеціальний режим вимагає мати обов'язковий дозвіл від ДПСУ на перебування у прикордонній смузі шириною у п'ять кілометрів. З червня прикордонники штрафують за порушення цієї норми.
Військовозобов'язані, які намагаються уникнути служби в армії, часто втікають за кордон. Ухилянти йдуть у гори чи стрибають у Тису, озброївшись надувними матрацами. Більшість втікачів ловлять прикордонники, але деяким українцям не вдається вижити.
Так, загалом з початку мобілізації в Україні тільки в річці Тиса загинуло понад 30 осіб. Зокрема, в травні цього року там були знайдені тіла десяти людей. Прикордонники закликають не йти на ризик для життя і не намагатись незаконно перетнути кордон.
Нагадаємо, туристичні стежки в Карпатах стали небезпечними, ведмеді змінили поведінку через ухилянтів. А у поліції назвали головних схемщиків, які переправляють втікачів за кордон, та вразили ростом тарифів на переправу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.