Повертають не всіх порушників, а випадки, коли б чоловіки самостійно поверталися в Україну з-за кордону не є масовими, заявив спікер ДПСУ Андрій Демченко
Представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко повідомив про випадки повернення до України чоловіків, які незаконно перетнули кордон. За його словами, кожна країна на цей випадок реагує відповідно до свого законодавства. Однак, за його словами, такі випадки не є масовими.
Андрій Демченко розповів про поодинокі випадки щодо повернення українців з-за кордону в ефірі телемарафону. При цьому він акцентував, що випадки є поодинокими й застосовуються не до всіх порушників перетину кордону.
"Але кожна країна, чи то Молдова чи інша країна ЄС, в першу чергу використовує своє законодавство щодо осіб, які в незаконний спосіб потрапили на територію їхньої держави, щодо їхнього повернення до України. Такі випадки є, але сказати, щоб це застосовувалось до всіх порушників — не можна", - наголосив речник ДПСУ.
Представник ДПСУ Андрій Демченко повідомив про випадки повернення до України чоловіків, які незаконно перетнули кордон. Кожна країна реагує на такі випадки відповідно до свого законодавства. Та наразі такі випадки не є масовими і застосовуються лише до окремих порушників. pic.twitter.com/imgGHcykob
— Інформатор (@informatorua) June 8, 2024
Демченко також зазначив, що прикордонники наразі не фіксують збільшення кількості чоловіків, які повертаються в Україну з-за кордону. Раніше, нагадаємо, віцепрем'єрка Ольга Стефанишина повідомляла, що ніякого примусового повернення військовозобов'язаних українців з-за кордону не буде. Вона пояснювала, що оновлення даних в ТЦК не означає автоматичного призову та відправки на фронт. Це робиться задля оцінки мобілізаційного потенціалу України.
23 квітня МЗС України тимчасово призупинило надання консульських послуг для українців призовного віку за кордоном, включаючи оновлення закордонного паспорта. Вже тоді таке рішення могло означати позбавлення громадян права на продовження тимчасового перебування та захисту в ЄС. Таким чоловікам запропонували повернутися в Україну для оформлення документів, що викликало негативні настрої та критику рішення МЗС у соцмережах. Дехто навіть заявив про бажання відмовитися від громадянства.
Влада заговорила про примусове повернення українців, які нелегально покинули країну, мотивуючи це питанням справедливістю щодо тих, хто залишився та воює. Польща та країни Балтії були готові допомогти у поверненні українських чоловіків, тоді як Німеччина та інші країни ЄС заявили, що не видаватимуть українців і натомість будуть видавати спеціальні посвідки у разі відсутності документів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.