Радник голови ОП вважає, що Москва грає на підвищення ставок
Радник голови ОП Михайло Подоляк прокоментував запуск росіянами міжконтинентальної балістичної ракети "Ярс". Він вважає, що таким чином Москва вдається до ядерного шантажу. Подоляк каже, що це є також шантажем західного світу.
Про це радник голови Офісу президента заявив під час етеру в телемарафоні. За його думкою, це негативний сигнал для західного світу.
Так, Подоляк каже, що на сьогоднішній день рф є дуже слабкою державою. Настільки, що вона здатна лишень використовувати "ядерну риторику" - адже ні на що більше сучасна москва не здатна.
"Це елементи ядерного шантажу, безумовно. До речі, я нагадаю, що сьогодні... була атака на Хмельницьку АЕС. Тож росія підвищує ставки та... показує, що є ядерна загроза як така" - зазначає Подоляк.
Окремо чиновник прокоментував саме запуски системи "Ярс". Це є ракетоносії, здатні нести ядерну зброю.
"Вони, ці носії, можуть використовувати їх... І росія таким чином показує, що мовляв, ми можемо програти конвенційну війну, однак в нас все ще є ядерна зброя. Тож давайте з нами домовляйтесь", - коментує Подоляк.
Однак, за словами радника голови ОП, це буде мати зворотній ефект. Адже західний світ чудово знає, що таке нинішня росія. І він не реагуватиме на це так серйозно, як міг би, якби російська армія не провалилася в Україні.
"Там панічні можуть бути якісь прояви... Публічні прояви якісь в медіа... Але або є якісь загальні правила, або їх немає", - каже Подоляк.
Він зазначає, що росія регулярно використовує технологію ядерного тиску. Це викликає в Європи страх, однак і розуміння того, що необхідно "дотиснути" росію. Інакше кожен буде ладен порушувати глобальні правила - і йому нічого за це не буде.
"Глобальні правила або є - і існують інструменти покарання тих, хто їх порушує - або їх немає. І тоді немає сенсу говорити", - зазначає Подоляк.
Він також каже, що для світової спільноти важливо мати інструментарій для правильного покарання тих, хто порушує міжнародні правила. Інакше війни будуть усюди, і росія усюди матиме свій інтерес. Адже вона хоче зруйнувати світовий порядок задля своїх цілей. Тож колективний Захід має протидіяти цьому.
"Все це... говорить про те, що єдиний вихід з цієї ситуації... є програш російської федерації. Це єдиний чинник, який доведе світові, що треба домовлятися... Якщо росія не програє, то все це буде масштабуватися, аби почалася велика глобальна війна", - каже Подоляк.
Втім, він вважає, що така політика кремля є програшною. І світ, скоріше, прийде до висновку, що треба покарати агресора та змусити його відступити, а не домовлятися конкретно із ним.
Війна рф проти України триває вже 20 місяців. Однак цей процес є багатоступінчатим та не зупиняється на одних лише бойових діяї в нашій державі.
Великий російський митець Антон Чєхов казав: якщо в театрі в першому акті висить рушниця - в останньому вона стовідсотково вистрелить. Цей принцип отримав назву "чехівської рушниці".
Ядерна зброя є якраз тою самою рушницею. З одного боку, ми всі прекрасно розуміємо, як сильно путін непокоїться за своє нікчемне життя та розуміємо, що він навряд чи віддасть особистий наказ використати зброю, за підсумками використання якої він скоріше за все помре.
З іншого боку ми бачимо, як активно росія прокачує суспільні архетипи апокаліпсису та впливає на страх Заходу щодо використання зброї масового ураження. Нагадаємо, що першими й наразі останніми в світі таку зброю використали США проти фашистської Японії - і жахнувшись наслідків, світ прийшов до висновку, що воювати таким чином більше не треба.
Покоління радянських лідерів після Сталіна знало, що таке справжня світова війна. Яким би агресивним не був режим СРСР - останній точно не хотів великої війни, адже його складали люди, які найчастіше особисто пройшли пекло Другої світової.
Чого не скажеш про путіна - це типовий радянський чиновник, який народився вже після війни, а очолив державу після розпаду Союзу. В його голові "ядерна дубина" - останній аргумент, на який все ще здатна очолювана їм держава. Ні на що більше вона наразі спромогтися не може.
Тож путін активно використовує ядерну загрозу в якості елемента шантажу. Це слід розглядати як типову політтехнологію, однак помножену стократно на поточні реалії. Втім, не варто і не надто перейматися - путін явно не схожий на людину, яка дасть наказ натиснути на ту саму "кнопку": він занадто боїться за своє життя. Однак російський лідер обіцяв також не нападати на Україну - а що сталося 24 лютого, ми всі чудово знаємо. Тож і зовсім не реагувати на російські ядерні випробування теж не варто.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.