Російські чиновники кажуть, що відкликання ратифікації не означає, що рф збирається випробувати ядерну бомбу, але на Заході все одно стурбовані цим
Російська федерація відкликає ратифікацію Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань (ДВЗЯВ). Відповідну процедуру у вівторок, 17 жовтня, розпочала Держдума. У Кремлі запевняють, що рф була вимушена піти на такий крок нібито через "безвідповідальну" політику США.
Про це повідомляє Reuters. У рф кажуть, що Договір відкликають в інтересах країни.
"В інтересах забезпечення безпеки нашої країни ми відкликаємо ратифікацію Договору про всеосяжну заборону ядерних випробувань", - заявив спікер російської Держдуми В'ячеслав Володін напередодні дебатів і парламентського голосування про відкликання ратифікації.
Володін зазначив, що в той час, як росія ратифікувала договір 1996 року у 2000 році, Вашингтон не ратифікував його через своє "безвідповідальне ставлення до питань глобальної безпеки". Він додав, що рф "зробить все, щоб захистити своїх громадян та зберегти глобальний стратегічний паритет".
Reuters пише, що попри те, що росія відкликає ратифікацію, вона залишиться підписантом Договору та продовжить співпрацювати з Організацією Договору про заборону випробувань і глобальною системою моніторингу, яка попереджає світ про будь-які ядерні випробування. Російські чиновники кажуть, що відкликання ратифікації не означає, що рф збирається випробувати ядерну бомбу, але експерти з контролю над озброєннями стурбовані тим, що росія може поступово відновити ядерні випробування.
Президент рф володимир путін заявляв 5 жовтня, що він не готовий сказати, чи повинна росія відновлювати ядерні випробування. Зокрема, після після закликів деяких російських експертів з безпеки та політиків випробувати ядерну бомбу для "попередження" Заходу.
До слова, пострадянська росія ніколи не проводила ядерних випробувань. Востаннє Радянський Союз проводив випробування в 1990 році, а США - в 1992 році.
"Відновлення ядерних випробувань росією, Сполученими Штатами чи Китаєм може свідчити про початок нової гонки ядерних озброєнь між великими державами, які припинили ядерні випробування в роки після розпаду Радянського Союзу в 1991 році... Війна в Україні підвищила напруженість між Москвою та Вашингтоном до найвищого рівня з часів Кубинської ракетної кризи 1962 року саме тоді, коли Китай прагне зміцнити свій ядерний арсенал, щоб відповідати своєму статусу нової наддержави", - підсумувало видання.
Договір про всеосяжну заборону ядерних випробувань був запропонований Ірландією та Фінляндією, і ці країни були першими, хто його підписав. 12 червня 1996 році його схвалила Генеральна Асамблея ООН. Наразі учасниками Договору є майже всі незалежні держави світу (189 країн), ратифікували його 170 країн, у тому числі три держави, що володіють ядерною зброєю - Франція, росія та Велика Британія.
Спочатку Договір задумувався на термін дії 25 років. Проте пізніше країни-учасниці продовжили дію Договору на невизначений термін без будь-яких додаткових умов.
Не є учасниками Договору Ізраїль, Індія, Пакистан та Північна Корея (КНДР). Останні три країни проводять відкриті випробування і заявляють про те, що мають ядерну зброю. Північна Корея спочатку приєдналася до Договору, але порушила його і 2003 року розірвала.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.