В Ощадбанку пояснили, чому пенсіонерам потрібно оновлювати дані

В Ощадбанку відреагували на коментар жінки

Ощадбанк
Актуалізація інформація це стандартна процедура оновлення даних, для того, щоб в майбутньому у клієнтів Ощадбанку не виникло труднощів при проведенні платежів різного характеру

Пенсіонерка отримала повідомлення від Ощадбанку щодо оновлення даних. Її донька цікавиться, скільки часу необхідно на процедуру і для чого вона потрібна. Відповідний коментар клієнтка залишила 7 червня під публікацією фінустанови. 

Матір жінки отримала сповіщення від Ощадбанку з вимогою оновити дані. Її цікавить скільки часу займає ця процедура. 

"Скажіть, будь ласка, моя мама пенсіонерка, вона отримала повідомлення, що треба оновити дані. Скільки часу для цього вона має і для чого це?", - цікавиться жінка. 

Реакція Ощадбанку на коментар жінки 

В Ощадбанку відреагували на коментар жінки. Для оновлення даних мама може звернутися у зручний для неї час. 

"Актуалізація інформація це стандартна процедура оновлення даних, для того, щоб в майбутньому у клієнтів не виникло труднощів при проведенні платежів різного характеру, та щоб в банку не виникало запитань до клієнта щодо сум операцій. Або ж також якщо у клієнта змінювалися дані, вказується актуальна інформація. Відповідно до чинного Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» банк зобов’язаний вживати заходів для належної перевірки й забезпечувати актуальність отриманих та наявних документів, а також інформації про клієнта на підставі наданих ним офіційних документів або їхніх копій. Терміну до якого потрібно звернутися немає, тому ви можете звернутися у відділення коли буде така можливість", - заявили в Ощадбанку. 

Актуалізація даних в Ощадбанку 

Чому я маю проходити актуалізацію та оновлювати анкетні дані?

Актуалізація інформації є стандартною банківською процедурою. Відповідно до чинного Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» банк зобов’язаний вживати заходів для належної перевірки й забезпечувати актуальність отриманих та наявних документів, а також інформації про клієнта на підставі наданих ним офіційних документів або їхніх копій.

Як часто я маю проходити актуалізацію та оновлювати анкетні дані?

Період оновлення інформації для кожного клієнта встановлюють індивідуально за сукупністю факторів, визначених постановою НБУ Про затвердження Положення про здійснення банками фінансового моніторингу від 19.05.2020 року №65, але не рідше ніж раз на п’ять років.

Чи маю я оновлювати анкетні дані, якщо вони не змінилися?

Навіть якщо ваші ідентифікаційні дані не змінилися, банк усе одно має отримати документальне підтвердження їхньої чинності й оновити вашу інформацію в анкеті-опитувальнику, в тому числі максимальний обсяг фінансових операцій (надходжень) на місяць.

Чому я маю повідомляти банку максимальний обсяг фінансових операцій (надходжень) на місяць?

Відповідно до Постанови Правління НБУ від 05.09.2023 року №110 «Про затвердження змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу», запроваджено нові вимоги, відповідно до яких клієнт має повідомити Банку очікувану суму надходжень на всі рахунки та картки. Мета впровадження вимог – запобігти відмиванню доходів, які були одержані злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Як порахувати обсяг фінансових операцій (надходжень)

Слід визначити максимальну суму в гривні, яку очікувано отримати на всі картки та рахунки (поточні, кредитні, депозитні - в гривні та іноземній валюті) сукупно в Ощадбанку впродовж календарного місяця. Якщо очікуються надходження в іноземній валюті, то слід зазначити еквівалент таких сум у національній валюті згідно з курсом НБУ на час подачі інформації. При плануванні максимальної суми очікуваних надходжень не слід враховувати обсяг переказів між власними рахунками, що відкриті в Ощадбанку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube