В Німеччині закликали повністю переглянути міграційну політику: чи щось загрожує українцям

Зедер вважає, наприклад, що переселенцям нема чого робити у ФРН, якщо вони, наприклад, прибули із безпечної третьої країни

Маркус Зедер, мігранти
Маркус Зедер наголошує, що оголошені федеральною владою Німеччини заходи щодо посилення вимог щодо міграції та надання притулку є недостатніми

Німеччина має зробити жорсткішим підхід до мігрантів. Не кожен біженець має право потрапити до Німеччини та перебувати там - з цього має виходити уряд. Так вважає лідер Християнсько-соціального союзу, прем'єр-міністр німецької землі Баварія Маркус Зедер.

Політик наголошує, що оголошені федеральною владою заходи щодо посилення вимог щодо міграції та надання притулку є недостатніми. На думку Зедера, у Німеччині потрібно докорінно змінити міграційну політику та законодавство про надання притулку, яке "більше не відповідає сучасності". Про це він сказав в інтерв'ю Welt am Sonntag.

"Ми повинні мати можливість повернути назад усіх тих, хто перебуває на кордонах Німеччини, хто явно не має права на захист. Наприклад, тому, що вони вже прибули із безпечної третьої країни", - зазначив він.

Прем'єр Баварії також виступив за укладання двосторонніх угод про репатріацію та розширення переліку країн, які вважаються безпечними для депортації.

Водночас він поставив під сумнів нинішню практику надання конституційно закріпленого права на притулок. Зедер вважає, що Німеччина має вирішувати, "хто приїжджає до нашої країни". За його твердженням, "не кожна людина має на це право".

Федеральний уряд Німеччини також оголосив про посилення політики надання притулку в цілому з посиленням контролю та депортацій після кількох резонансних інцидентів із нападами шукачів притулку на людей. Цього тижня німецькі органи безпеки вперше за три роки депортували злочинців до Афганістану, нагадує Welt.

Біженці з України у Німеччині

На середину липня у Німеччині зареєстровано 1 169 630 українців, виплати тут коливаються від 357 (діти віком до 5 років) до 563 євро (самотні особи, одинокі батьки) на місяць. Також у Німеччині окремо надають 750-850 євро на оренду житла та 130 євро на шкільне приладдя.

У Німеччині збираються зберегти право українців на отримання статусу переселенців. Згодом таке рішення урядовців буде закріплено окремим документом. Про це заявили в німецькому МВС наприкінці серпня 2024 року. Представниця Міністерства Юліана Зайферта пояснила, що для українців, які приїхали до країни після лютого 2022 року, норма діятиме заднім числом з моменту початку повномасштабного вторгнення РФ до України.  

Слід зазначити, що є різниця між тимчасовим захистом та статусом біженця. Українці, які мають тимчасовий захист у Німеччині, отримують: працевлаштування; медичний захист; освіту для дітей; соціальні виплати, зокрема допомогу від центру працевлаштування Bürgergeld (основна допомога, яка передбачає забезпечення біженців грошима для закриття базових потреб, таких як одяг, їжа, засоби для гігієни тощо).

Раніше німецьке агентство epd провело опитування серед відповідальних міністерств у федеральних землях щодо українських біженців. Згідно з результатами опитувань, більшість німецьких земель посилаються на федеральний закон і вважають, що українські чоловіки призовного віку повинні повернутися в Україну, якщо не мають чинного закордонного паспорта. За законом, у Німеччині можуть видати "сірий" паспорт лише в тому випадку, якщо іноземець не може отримати внутрішні проїзні документи з поважної причини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube