Українці в Німеччині мають або починати працювати, або повертатися до Західної України, - опозиція в Бундестазі

Читать на русском

Глава опозиційної партії Християнсько-соціального союзу (ХСС) у Бундестазі висловив позицію, згідно з якою українські біженці в Німеччині мають зробити вибір

Читать на русском
Александр Добріндт, робота
Александр Добріндт висловився з приводу мігрантів з України

Глава опозиційної партії Християнсько-соціального союзу (ХСС) у Бундестазі висловив позицію, згідно з якою українські біженці в Німеччині мають зробити вибір

Голова опозиційної партії ХСС у Бундестазі Німеччини Александр Добріндт вважає, що українці, які переїхали в країну, мають почати працювати або повертатися до Західної України. За його словами, пропозиція роботи має стати частиною інтеграції для українських мігрантів, які залишили свої рідні землі через війну.

Про це Добріндт написав у Фейсбуці. Він вважає, що в Німеччині слід посилити правила про співпрацю з мігрантами.

"Нарешті, нам потрібні сильніші зобов'язання про співпрацю для шукачів притулку. Має бути пропозиція про роботу і це має бути частиною інтеграційного досягнення. Має застосовуватися базовий принцип: розпочати працювати або повернутися в безпечні області Західної України", - написав політик.

Добріндт вважає, що соціальні виплати стали для українців, що проживають у Німеччині, "гальмом до працевлаштування" та "міцно прив'язують багатьох людей до соціальної допомоги".

Після успішного виступу на виборах до Європарламенту блок ХДС-ХСС став лідером серед політичних сил Німеччини і вважається фаворитом на майбутні вибори до Бундестагу, заплановані на кінець літа 2025 року.
Але на цей час партія ХСС не входить до панівної коаліції, тому її вплив на прийняття рішень урядом обмежений.

Уряд Німеччини хоче уповільнити потік біженців

Федеральне міністерство внутрішніх справ Німеччини має намір встановити фіксований режим приймання українських біженців, як частину загальноєвропейської стратегії. Німеччина випереджає інші країни ЄС за кількістю українських біженців. В країну приїхали понад 1,3 мільйона осіб, що шукали захист. Міністерство висловило занепокоєння щодо такої великої кількості українців, які потребують захисту і прибувають в країну щомісяця.

Речниця федерального міністра внутрішніх справ Лінда Хельге повідомила, що Європейська комісія розглядає питання про подовження статусу захисту на ще один рік, і всі країни ЄС погодилися з цією ініціативою. Проте наразі невідомо, які зміни будуть внесені у процедуру захисту у разі введення нового режиму розподілу.

Робота в Німеччині без знання мови

У Німеччині також планують приймати українських мігрантів на роботу без обов'язкового знання німецької мови. Асоціація міст та муніципалітетів Німеччини закликає прискорити інтеграцію українців на ринку праці. Йдеться про те, щоб працевлаштування проходило паралельно з інтеграційними курсами.

Голова асоціації Андре Берхеггер запропонував дозволити українцям починати працювати без необхідності проходження мовних курсів та інтеграційних заходів. Він вважає, що поточна система інтеграційних курсів для українців виявляється неефективною.

За даними Федерального агентства зайнятості, вже до жовтня минулого року інтеграційні курси відвідали 129 000 українців, проте лише 95 000 з них успішно завершили навчання до лютого-березня цього року, а решта планує завершити курси до вересня 2024 року.

Тим часом Німеччина продовжила спрощений вʼїзд для біженців з України. Також повідомлялося, що українську мову вивчатимуть у школах Німеччини.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.