Німеччина збереже за українцями право на статус переселенців

У німецькому МВС заявили, що українці в Німеччині будуть й надалі мати можливість отримати статус переселенця

Німеччина
Це рішення буде закріплено відповідним документом

У Німеччині збираються зберегти право українців на отримання статусу переселенців. Згодом таке рішення урядовців буде закріплено окремим документом. Про це заявили в німецькому МВС.   

Як передає видання DW, про це розповіла представниця Міністерства внутрішніх справ ФРН Юліана Зайферта. За її словами, для українців, які приїхали до країни після лютого 2022 року, норма діятиме заднім числом з моменту початку повномасштабного вторгнення РФ до України.   

Водночас будуть зміни й для українців, які мають німецьке коріння, але отримали відмову на репатріацію до Німеччини через втечу з України. Тепер вони зможуть відновити процес підтвердження статусу пізніх переселенців.

Слід зазначити, що є різниця між тимчасовим захистом та статусом біженця. Українці, які мають тимчасовий захист у Німеччині, отримують: працевлаштування; медичний захист; освіту для дітей; соціальні виплати, зокрема допомогу від центру працевлаштування Bürgergeld (основна допомога, яка передбачає забезпечення біженців грошима для закриття базових потреб, таких як одяг, їжа, засоби для гігієни тощо).   

При цьому статус біженця є міжнародним захистом. Він дає право на безкоштовне проживання в центрах первинного прийому. Також вони отримують від держави безкоштовне харчування. Водночас вони не можуть подорожувати в той час, доки триває надання притулку. Фінансова підтримка на особисті потреби становить близько 150 євро на місяць.

Біженці з України     

Раніше німецьке агентство epd провело опитування серед відповідальних міністерств у федеральних землях щодо українських біженців. Згідно з результатами опитувань, більшість німецьких земель посилаються на федеральний закон і вважають, що українські чоловіки призовного віку повинні повернутися в Україну, якщо не мають чинного закордонного паспорта. За законом, у Німеччині можуть видати "сірий" паспорт лише в тому випадку, якщо іноземець не може отримати внутрішні проїзні документи з поважної причини.     

Також повідомлялося, що станом на серпень 2024 року, у країнах ЄС перебувають 4 315 695 людей із тимчасовим захистом. Зокрема, кількість серед них українців зросла на 52 500 порівняно із даними на кінець травня (4 263 195 людей).  Найбільше українців з тимчасовим захистом у ЄС перебувають у Німеччині (1,3 млн), Польщі (965 тис.) та Чехії (360 тис.) При цьому зменшується кількість українських біженців в Естонії (-1 245 осіб або -3,7%) та Франції (-80 осіб або -0,1%).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube