Із Німеччини депортували українську родину з дітьми: у чому вони винні

В одній машині у ФРН із Польщі в'їхали вісім людей, їх усіх депортували назад

кордон ФРН та Польщі, німецька поліція
Українська родина перетнула кордон із Німеччиною, не маючи потрібних документів, поліція не дозволила їм залишитися в країні

З Німеччини депортували українську родину з дітьми через порушення законодавства. Це сталося після того, як у суботу, 17 серпня, на кордоні ФРН та Польщі поблизу Франкфурта на Одері німецька поліція вибірково зупинила легковий автомобіль із польськими номерами. За кермом був 31-річний громадянин України з чинним закордонним паспортом.

У машині, окрім водія, вмістилися одразу семеро пасажирів. Це були члени однієї української сім'ї віком від трьох до 46 років, пише 20 серпня Bild. Вони не мали документів, необхідних для в'їзду чи перебування в Німеччині.

Їх доставили до відділення поліції. Проти українців відкрито розслідування про незаконне проникнення та перебування на території ФРН, проти водія - про нелегальне ввезення іноземців. Усіх вісім депортували назад до Польщі, підкреслило видання.

Нагадаємо, що, за даними опитування, українці в Німеччині почуваються безпечніше, ніж в інших європейських країнах.

Із Німеччини депортували українську родину з дітьми: у чому вони винні 1

 

З України поїхали понад 6, 5 млн біженців, і число зростає

За даними агентства ООН у справах біженців, станом на середину липня 2024 року  у всьому світі зареєстровано 6,58 млн 500 біженців з України, з них у країнах Європи перебуває понад 6 млн. Водночас за даними Нацбанку України на 13 червня 2024 року країну залишили 6,6 млн переселенців. Кількість тих, хто виїхав, зросла в тому числі через масові відключення електроенергії, додали в НБУ.

Станом на кінець травня 2024 року кількість українських біженців в країнах Європейського Союзу продовжувала зростати. Загальна цифра наших громадян за кордоном (у яких є статус тимчасового захисту у ЄС) складала 4,26 мільйона осіб. Найбільше українських біженців знаходилось у:

  • Німеччині - 1,33 мільйона осіб, що становило 31,3% від загальної кількості.
  • Польщі - 953,25 тисячі осіб, або 22,4% від загальної кількості.
  • Чехії - 356,4 тисячі осіб, що складає 8,4% від загальної кількості.

На середину липня у Німеччині зареєстровано 1 169 630 українців, виплаті тут коливаються від 357 (діти віком до 5 років) до 563 євро (самотні особи, одинокі батьки) на місяць. Також у Німеччині окремо надають 750-850 євро на оренду житла та 130 євро на шкільне приладдя.

Європейська комісія планує продовжити тимчасовий захист для українських громадян, які виїхали в країни ЄС через війну. Зараз такий захист в ЄС діє до 5 березня 2025 року, і планується його продовжити до 4 березня 2026 року.

Нагадаємо, дедалі більше українських біженців планують залишитися за кордоном після війни. Водночас Європа боїться напливу "енергетичних біженців" з України із настанням холодів. Також раніше повідомлялося, скільки заробляють біженці в Німеччині та Нідерландах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube