В МОК підвісили долю росіян та білорусів на Олімпіаді-2024

Читать на русском

В МОК закликали бойкотувати спортивні заходи на території Росії

Читать на русском
Саміт МОК
МОК відклав остаточне рішення по росіянам та білорусам на 2024 рік

В МОК закликали бойкотувати спортивні заходи на території Росії

Міжнародний Олімпійський комітет продовжив дозвіл для російських та білоруських спортсменів на міжнародні змагання під нейтральним прапором. Попри те, що Росія та Білорусь не отримали запрошення на Олімпіаду від МОК, їх спортсмени зможуть змагатися в Парижі.

Рішення щодо допуску спортсменів з РФ та Білорусі було ухвалене під час 12-го саміту Комітету в Лозанні. Остаточне рішення цього питання ухвалять на засіданнях виконавчої ради МОК, яке відбудеться 18 січня, а також з 19 по 21 березня.

Звернення до МОК щодо доступу "нейтральних" росіян та білорусів до Олімпійських ігор в Парижі зробила голова Комісії атлетів МОК Емма Терхо Олі за підтримки 209 національних олімпійських організацій. В першу чергу це прохання стосувалося росіян, адже Національний олімпійський комітет РФ був відсторонений.

"Переважна більшість спортсменів у всьому світі вважають, що атлети не повинні зазнавати санкцій за дії своїх урядів. Суворі умови під час кваліфікаційного процесу мають зберегтися й застосовуватися послідовно в усіх олімпійських видах спорту, в яких дозволено брати участь нейтральним спортсменам", - заявила Терхо.

В МОК заявили, що участь нейтральних спортсменів можлива, але "лише за суворих умов". В першу чергу мова йде про відсутність гімнів та прапорів. Також йдеться про допуск лише індивідуальних спортсменів (а не команд), а також за умови, що вони не підтримували війну в Україні.

При цьому система кваліфікації, розроблена міжнародними федераціями, та кількість місць, що виділяються для кожного виду спорту, не будуть змінені.

Світовий спорт проти агресора

Під час саміту МОК учасники нагадали, що діяльність Олімпійського комітету Росії призупинили через одностороннє рішення країни-агресора включити до складу свого ОК регіональні спортивні організації окупованих територіях України. Це рішення росіяни прийняли всупереч Олімпійській хартії і воно грубо порушує територіальну цілісність України.

Також на саміті засудили намір росіян організувати та провести політично мотивовані спортивні заходи. Причому російський уряд діє всупереч Резолюції ООН про перемир'я (A/RES/78/10).

Окремий протест це викликало у Всесвітнього антидопінгового агентства WADA. Саміт підтвердив, що Росія не має права проводити на своїй території жодних великих змагань через системне застосування допінгу на зимових Олімпійських іграх у Сочі 2014 року, а пізніше через маніпулювання антидопінговими даними.

Потенційний бойкот України

Україна раніше оголошувала про потенційний бойкот Олімпіади, в разі участі там російських та білоруських спортсменів. Причому на підтримку України сформувалася коаліція з 35 країн.

Пізніше наша країна змінила свою позицію - в Мінспорту заявили, що бойкотуватимуть Олімпійські ігри лише в разі допуску спортсменів з Росії та Білорусі під своїми прапорами. Нейтральний статус спортсменів з країн-агресорок не викликає спротиву з боку України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.