Е-кабінет запрацює в досить короткий термін
Електронний кабінет для військових запрацює за два місяці після підписання законопроєкту про мобілізацію №10449. В ньому, зокрема, буде можливість отримати "Сертифікат захисника" - витяг з реєстру "Оберіг" про військовозобов’язаного. Також там можна буде також буде оновити дані без відвідування ТЦК.
Про це в інтерв’ю Forbes розповіла заступниця міністра оборони України Катерина Черногоренко. Вона наголосила, що вказаний термін є досить коротким для подібних інструментів - "можна сказати миттєвий".
Також Черногоренко зазначила, що в е-кабінеті вивантажуватиметься електронний документ із QR-кодом, схожий на COVID-сертифікат. У кабінеті військовозобов’язаного також буде і можливість оновити дані без відвідування територіальних центрів комплектації, щоб їх могли використовувати ТЦК. Це звільнить від зайвої бюрократії, ксерокопій тощо. Крім того, готується функціонал, в якому директор підприємства зможе запросити бронювання своїх працівників.
"Не потрібно буде нести купу документів. Ми зможемо отримувати ці дані в режимі реального часу з інших реєстрів", - заявила заступниця міністра оборони.
Раніше в Міністерстві оборони України вже пояснювали як працюватиме електронний кабінет для громадян. Згідно з новим законопроєктом кожен українець отримає 60 днів на внесення особистих даних онлайн. Фізично відвідувати установи для паперового оновлення інформації буде менш потрібним.
"Що важливо, що способи уточнення даних будуть різні, але якщо вже функціонує кабінет - найзручніше це буде зробити там, але лишаються ТЦК та СП, ЦНАПи й так далі. Загалом, електронний кабінет просто дає можливість менше бігати. І це значно простіше, й це дозволить охопити більшу кількість людей і, відповідно, значно якісніше долучати людей до війська", - пояснював начальник управління преси та інформації Міноборони Ілларіон Павлюк.
Загалом електронний кабінет стане ключовим інструментом для ТЦК. Він дозволить відправляти українцям електронні повістки. Павлюк пояснив, що така повістка, надіслана в електронному вигляді, має ті ж правові наслідки, що й традиційна паперова версія, але спрощує процес спілкування між військовими комісаріатами та громадянами.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Останнім часом у ЗМІ часто згадують два ключові фактори у ракетних атаках росії: зростає використання точкових ударів замість масованих та оголошують про використання модернізованих ракет, зокрема Цирконів. Наталя Гуменюк розповість, як це впливає на ситуацію та чому росія обирає саме такі тактики. Приєднуйтеся до перегляду відео, щоб бути в курсі подій.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.