До законопроєкту про мобілізацію у Верховну Раду надійшло майже 4200 правок: коли його ухвалять

Розглядати документ у парламенті почнуть не раніше шостого березня

Закон про мобілізацію
Через велику кількість зауважень до закону його положення можуть сильно змінитися

До скандального законопроєкту про мобілізацію вже подано 4195 правок. Про це розповів нардеп від "Голосу" Ярослав Железняк. Він зазначив, що тільки він один подав 40 правок до документа.

З урахуванням цієї кількості зауважень, у Верховній Раді закон розглядатимуть не раніше шостого березня. Про це депутат розказав у своєму Telegram-каналі. 

За словами Железняка, вже завтра, у вівторок 27 лютого, документ почнуть розглядати на оборонному комітеті. Йдеться про підготовку до другого читання, у що входить, відповідно, обговорення правок. 

"Якщо все буде просуватися добре, то тоді вже з шостого березня законопроєкт почнуть розглядати в Раді. Так як правок багато, то цей процес в залі може затягнутися на пару днів", - повідомив нардеп. 

Він додав, що особисто вніс 40 правок до мобілізаційного законопроєкту. Железняк опублікував також таблицю з правками від нардепів. Це величезний документ на сотні тисяч символів. Навіть у найбільш загальному вигляді у Word він виглядає наступним чином.

Ось у такому вигляді - ще 122 сторінки
Ось у такому вигляді - ще 122 сторінки

Є досить цікаві правки: наприклад, про мобілізацію "зеків". Відповідно до таблиці до законопроєкту, голова Верховної Ради Руслан Стефанчук вніс поправку, якою передбачено внесення змін до Кримінального кодексу України, якими пропонується можливість звільнення від відбування покарання засуджених до обмеження або позбавлення волі, "якщо вони виявили бажання проходити військову службу за призовом під час мобілізації і визнані придатними для її проходження в умовах воєнного стану". Втім, це не стосується тих, хто засуджений за вчинення злочинів проти основ національної безпеки та за тяжкі злочини.

Відзначився й відомий своїми дуже дивними пропозиціями нардеп-"слуга" Георгій Мазурашу. Він, зокрема, пропонує прибрати з законопроєкту норми, які мають "ознаки підтримки рабовласницької філософії та кріпацтва". Зазначимо, що юридично таких термінів у жодному українському праві в принципі не існує. 

Закон про мобілізацію

Нагадаємо, 30 січня уряд повторно вніс до парламенту законопроєкт про мобілізацію. Документом, зокрема, пропонується змінити порядок проведення призову. В проєкті закону містяться норми щодо зміни правила виїзду військовозобов'язаних за кордон, стосовно надання "броні" від призову для українців, щодо дозволу надсилати повістки через електронний кабінет, про зниження призовного віку до 25 років, обмеження для ухилянтів і багато іншого. Не слід забувати також, що закон вже було ухвалено у першому читанні. 

Однак після широкого суспільного розголосу депутати "завалили" документ правками. На їхній розгляд потрібен час, і він може затягуватися. Тож шосте березня - це ще досить оптимістична оцінка. 

Утім, скоріше за все, цей все ж закон проголосують вже в березні-квітні 2024-го. Яким буде остаточний текст - наразі невідомо. Досить можливо, що він буде значно відрізнятися від першого варіанту. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Максим Бахматов, колишній радник мера Києва та голова Офісу трансформації, розгляне одну з інфраструктурних проблем - збільшення автомобільного потоку у місті, а також незаконні автостоянки в центрі міста. Приєднуйтеся до нашого відео, щоб дізнатися більше про ці питання та можливі шляхи їх вирішення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Останні новини

Прем'єр Індії скоро може відвідати Україну з візитом – ЗМІ

Абсолютно проукраїнський: заступник голови Нацполіції розповів про підозрюваного у вбивстві Фаріон

Росія почала запускати над Україною БПЛА з фанери: в ГУР пояснили, навіщо

НАБУ оголосили підозри колишнім нардепу та заступнику міністра енергетики через зловживання на 12 мільйонів

Зеленський підписав закон про генератори: зарядні станції ввозитимуть без мита

Більше без Гагаріна та Шолохова: у Харкові перейменували три станції метро і майже 50 вулиць

У Раді заявили, що українські військові можуть залишитися без зарплат вже у вересні

Церемонія відкриття Олімпіади-2024 у Парижі: сценарій, зірки спорту, гості, де дивитись

Підозрюваний 18-річний Зінченко: Я не вбивав Фаріон, нікого не вбивав

Виробництво Bayraktar в Україні: посол у Туречччині розповів, коли запустять завод

У 59 ОМБр перевірили командирів, на яких Зеленському скаржилась Пташка з Азовсталі: чи були злочинні накази

В Чехії планують створити Український легіон з чоловіків, - посол

Більше новин
Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube